Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2021

Tradycji stało się zadość. Za nami Nakielska Liga Pływania

fot. UKS Czwórka Nakło

fot. UKS Czwórka Nakło

W niedzielę 28 listopada na pływalni Naquarius odbyła się# Nakielska Liga Pływania uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Z przyczyn pandemicznych zawody zostały podzielone na trzy bloki.

Jako pierwsi swoje wyścigi o godzinie 8:00 rozpoczęli najmłodsi uczniowie z klas piątych, czwartych i młodszych. Ich rywalizacja odbyła się na dystansie 50m w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Podczas pierwszej części zawodów odbyło się uroczyste otwarcie i powitanie wszystkich uczestników. Słowa uznania i życzenia dobrej zabawy skierowała do pływaków Pani Prezes Nakielskiego Sportu Anna Mrozek. Do szybkiego pływania dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Dla wielu młodych adeptów tej pięknej dyscypliny, Nakielska Liga Pływania była pierwszymi oficjalnymi zawodami. Wszyscy wspaniale wywiązali się z zadań i zaliczyli udane zawody.

Drugi blok zawodów dla uczniów klas szóstych i siódmych rozpoczął się o godzinie 10.00. W tej części rywalizacji dodatkowo mogliśmy podziwiać wyścigi stylem motylkowym a osiągane rezultaty dawały licznie zgromadzonym rodzicom i trenerom wiele radości. Świetne występy uczniów były tylko potwierdzeniem dobrego przygotowania i wzrastającej formy nakielskich pływaków.
W ostatniej części zawodów, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie dwunastej ścigali się uczniowie klas ósmych i szkół ponadpodstawowych. Tutaj mogliśmy już obserwować najwyższy poziom wyszkolenia a osiągane rezultaty były bardzo widowiskowe. W finałowym wyścigu na 50m stylem dowolnym aż czterech zawodników pokonało dystans 50m poniżej 28 sekund. Taka postawa i rywalizacja daje powody do zadowolenia i nadziei na dobre wyniki podczas zbliżających się w grudniu Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego w rywalizacji szkół.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło, który na realizację tego zadania otrzymał wsparcie w projekcie dla organizacji pozarządowych z UMiG w Nakle pn. „Pływacka droga do sukcesu - program szkolenia dzieci i młodzieży. NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2021”

Słowa podziękowania kierujemy do naszych współorganizatorów: Spółki Nakielski Sport, ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle oraz NOK. Dzięki tym podmiotom nasze zawody są zorganizowane w sposób profesjonalny i zachęcają młodzież do udziału w rywalizacji. Osobne słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli i instruktorów nakielskich szkół za bardzo dobrze przygotowane dzieci do wyścigów i włożoną pracę w przebieg zawodów. Dziękujemy komisji sędziowskiej PZP i zaangażowanym w przygotowania rodzicom. Wasze bezinteresowne wsparcie i zaangażowanie w rozwój klubu trwa już ponad 8 lat za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję zawodów Nakielskiej Ligii Pływania dnia 12.12.2021 roku.

Materiał: Marcin Kuliński - UKS Czwórka Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 2
Pliki do pobrania
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 III BLOK WYNIKI.pdf
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 II BLOK WYNIKI.pdf
Nakielska Liga Pływania 28.11.2021 I BLOK WYNIKI.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)