Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2020

Szachiści obchodzili Święto Chrztu Polski. Turniej cieszył się zainteresowaniem

14 kwietnia pod patronatem I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Szubińskiego #Domu Kultury szachiści obchodzili Święto Chrztu Polski, grając w 58 Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS "Chrzest Mieszka I 966".

Ponownie na starcie znaleźli się zawodnicy z kilku województw, a całość była komentowana na żywo przez Ewę Karkowską (MKS EMDEK Bydgoszcz) i Aleksandrę Dąbrowską (BKS Chemik Bydgoszcz) na portalu Twitch.tv. Grano tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika w godzinach 18.00-20.00. Turniej przygotowali: Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch.

Tym razem walka była bardzo zacięta i o wygranej w turnieju zadecydowała punktacja pomocnicza. Zwraca także uwagę ciekawa taktyka Alana Jagodzińskiego, którego tajemnic nie będziemy jednak zdradzać konkurentom. Lista medalistów przedstawiała się następująco: I miejsce Mateusz Budnik (BKS Chemik Bydgoszcz) - 49 punktów (20 rozegranych partii, 75% wygranych, 25% berserków), II miejsce Przemysław Szmidt (KSz Gambit Świecie) - 49 punktów (24 rozegrane partie, 54% wygranych, 25% berserków), III miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin) - 45 punktów (31 rozegranych partii, 35% wygranych, 16% berserków).

Po raz pierwszy w turniejach szubińskich online wystąpiła większa liczba szachistów z całego powiatu nakielskiego. Na uwagę zasługuje fakt, iż w pierwszej dziesiątce championatu znalazło się ich aż siedmiu: III miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), V miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), VI miejsce Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), VII miejsce Jerzy Białas (UKS Szachowa Dwójka Szubin), VIII miejsce Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło), IX miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin), X miejsce Krzysztof Michalak (NOK Nakło). Z zawodach grali także: Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), Adam Jagodziński (Miastowice) i Sebastian Król (SzDK Szubin / SP Rynarzewo).

Wyniki pierwszej 10 turnieju

Miejsce

Zawodnik

Klub

Punkty

1

Mateusz Budnik

BKS Chemik Bydgoszcz

49

2

Przemysław Szmidt

KSz Gambit Świecie

49

3

Alan Jagodziński

I LO Szubin

45

4

Marcin Kołodziejski

Brodnica

39

5

Piotr Szybowicz

I LO Szubin

36

6

Hubert Gabryszewski

NOK Nakło

31

7

Jerzy Białas

UKS Szachowa Dwójka Szubin

27

8

Jarosław Wiśniewski

NOK Nakło

26

9

Olaf Jagodziński

I LO Szubin

24

10

Krzysztof Michalak

NOK Nakło

22


Materiał: PS

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble łazienkowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
MEBLE PIOTR PASIEKA
Mikrodermabrazja
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)