Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

Spadek do ligi wojewódzkiej. Nakielanie przegrali ze Stalą Grudziądz

W sobotę siatkarze zespołu Womix NTS Trójka Nakło rozegrali trzeci mecz ze # Stalą Grudziądz.

Stawką w rywalizacji do trzech zwycięstw było utrzymanie się w II lidze. W ubiegłym tygodniu Stal wygrała na własnym parkiecie 3:0 i 3:2. W Nakle, mimo ogromnej determinacji gospodarzy, też okazała się lepsza i wygrywając 3:2 zapewniła sobie utrzymanie w lidze.

W pierwszym secie oba zespoły grały dobrze, choć przez prawie cały czas Stal utrzymywała 1-2 punktowe prowadzenie. W końcówce seta lepiej zagrali goście i wygrali 25:23. W drugim secie dalej trwała zacięta walka. Nakielanie poprawili skuteczność w ataku i mimo, że znów przez całego seta gonili wynik, to w końcówce wygrali 32:30. W trzeciej odsłonie spotkania rywale stracili swoją skuteczność, nakielanie zagrali dobrze w bloku (5 w tym secie) i wygrali pewnie 25:20. W czwartym secie zaczęło się dobrze.

Nakielanie prowadzili, a Stal wzięła czas przy stanie 13:10. Po chwili było nawet 14:10, ale od tego momentu goście zaczęli grać lepiej. Doprowadzili do remisu 19:19 i w końcówce nie dali szans siatkarzom NTS-u wygrywając 25:21. Tie-break zaczął się lepiej dla zawodników z Nakła, którzy prowadzili już nawet 9:4. Niemoc i błędy w dalszych akcjach sprawiły, że najpierw przewaga stopniała (10:8), a po kolejnych akcjach na prowadzenie wyszła Stal (12:13) i po ponad dwugodzinnej walce wygrała seta do 12.

Womix NTS Trójka Nakło - KS Stal Grudziądz 2:3 (23:25, 32:30, 25:20, 21:25, 12:15)

Womix: Piotr Duszak, Maciej Świtalski, Filip Strojny, Marcel Liszewski, Wojciech Kozłowski, Patryk Kurowski, Damian Perczak oraz Kacper Zieliński, Antoni Kwasigroch, Jakub Majewski, Wiktor Olejniczak.

Porażka w tym meczu sprawiła niestety, że nakielanie spadają z II ligi do ligi wojewódzkiej.

materiał: Michał Nowak