Dziś mamy 26 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

fot.pow

fot.pow

Dnia 14 maja „Jagódki” i „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego# wraz z paniami odwiedziły Wioskę Indiańską w Bydgoszczy. Ten dzień był wspaniałą okazją do poznania kultury indiańskiej. W wiosce zwiedzały oryginalne namioty tipi, w jakich dawniej mieszkało wiele plemion z terenów Wielkich Równin.

Dzieci miały również okazję do poznania ciekawych opowieści o tym jak żyli, czym się zajmowali, co jedli Indianie. Dowiedziały się kto u Indian budował dom oraz jak wyglądał pojedynek prawdziwych wojowników.

Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. strzelanie z łuku, łowienie ryb, łapanie węży Każdy uczestnik został pomalowany w indiańskie barwy oraz sprawdził swoje umiejętności na torze przeszkód. Na koniec dzieci miały również okazję do obejrzenia wyjątkowego (jedynego w Polsce!) pokazu indiańskiego tańca z obręczami - Hoop Dance - symbolizującego jedność wszystkich istot żyjących na Ziemi. Wódz wioski – Biały Orzeł za pomocą obręczy, zaprezentował różne figury: zwierzęta, rośliny, owady, zjawiska przyrody. Serdeczne podziękowania dla pana Jacka i pana Gienka za bezpieczną podróż i miłą atmosferę.

materiał:  mgr Agnieszka Beger, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)