Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

fot.pow

fot.pow

Dnia 14 maja „Jagódki” i „Promyczki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego# wraz z paniami odwiedziły Wioskę Indiańską w Bydgoszczy. Ten dzień był wspaniałą okazją do poznania kultury indiańskiej. W wiosce zwiedzały oryginalne namioty tipi, w jakich dawniej mieszkało wiele plemion z terenów Wielkich Równin.

Dzieci miały również okazję do poznania ciekawych opowieści o tym jak żyli, czym się zajmowali, co jedli Indianie. Dowiedziały się kto u Indian budował dom oraz jak wyglądał pojedynek prawdziwych wojowników.

Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. strzelanie z łuku, łowienie ryb, łapanie węży Każdy uczestnik został pomalowany w indiańskie barwy oraz sprawdził swoje umiejętności na torze przeszkód. Na koniec dzieci miały również okazję do obejrzenia wyjątkowego (jedynego w Polsce!) pokazu indiańskiego tańca z obręczami - Hoop Dance - symbolizującego jedność wszystkich istot żyjących na Ziemi. Wódz wioski – Biały Orzeł za pomocą obręczy, zaprezentował różne figury: zwierzęta, rośliny, owady, zjawiska przyrody. Serdeczne podziękowania dla pana Jacka i pana Gienka za bezpieczną podróż i miłą atmosferę.

materiał:  mgr Agnieszka Beger, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)