Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

02 lutego 2024

Nie żyje Teresa Przyborowska. "Była osobą skromną i szlachetną"

fot. powierzone

fot. powierzone

25 stycznia 2024 r. zmarła #Pani Teresa Przyborowska, emerytowana nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

Jeden z obecnych na pogrzebie absolwentów, Stefan Czarnecki (absolwent z roku 1969) w pożegnalnej mowie tak ją wspominał: Szanowna Pani Teresa Przyborowska, z domu Klamut, urodziła się w 1928 r. w Dębicy. Ukończyła średnią szkołę w Kuźnicy dla panien z dobrego domu. Jej szkolną koleżanką była aktorka Beata Tyszkiewicz. Wraz z mężem wychowała i wykształciła 3 synów, doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków. Była osobą skromną, pracowitą i szlachetną, której można by wręczyć medal z ludzkiej pamięci i wdzięczności.

Materiał: Teresa Banasiak / Sekretariat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Oceń artykuł: 17 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)