Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Nie żyje Edmund Lepak. Przez wiele lat wzbogacał zbiory muzeum

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 18 marca 2023 r. zmarł Edmund Lepak.

Pan Edmund przez długie lata wzbogacał zbiory naszego muzeum. Z jego rąk do muzealnych zbiorów trafiło kilkaset obiektów, od drobiazgów jak gwoździe pochodzące ze stoczni Fabiana Macierzyńskiego, przez wannę kolebkową, na nagrobkach z nieistniejącego cmentarza przy ul. Mickiewicza kończąc. 

Panie Edziu, będzie nam brakować Pańskich opowieści o nakielanach i nakielskich budynkach, powiedzeń "Przyniosłem zabytek z minionej epoki" albo "A to takie stare pierdolitko."

Msza św. i ceremonia pogrzebowa rozpoczną się 22 marca 2023 r. o godz. 11.30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Bohaterów.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 38 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)