Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2020

Koleżeński Bieg Pamięci 1920-2020. Uczestnicy odwiedzili historyczne miejsca

fot. MM

fot. MM

Niedzielny Koleżeński Bieg Pamięci był jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom # 100-lecia powrotu Nakła do Macierzy. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 7-kilometrową trasę.

Bieg rozpoczął się na ul. J. Hallera, nieopodal Noteci. Miejsce to nie jest przypadkowe, bowiem równo 100 lat temu przez most na rzece do Nakła wkroczyło polskie wojsko. Tuż przed rozpoczęciem biegu, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskie Tomasz Pasieka w skrócie przedstawił wszystkim uczestnikom miejsca pamięci związane z rocznicą odzyskania niepodległości, które grupa licząca ok. 20 biegaczy odwiedziła podczas całego biegu.

Pierwszymi przystankami okazały się: Pomnik Wdzięczności Wojsku Polskiemu posadowiony na rynku oraz tablice poświęcone Antoniemu Nadskakule. Uczestnicy biegu odwiedzili także wieżę widokową w Parku J. Sobieskiego oraz grób Powstańców Wielkopolskich. Bieg zakończył się w tym samym miejscu, gdzie się rozpoczął, czyli na ul. J. Hallera. Miał on charakter towarzyski, a biegacze przemierzali wyznaczoną przez Tomasza Pasiekę trasę chodnikami, z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

Oceń artykuł: 21 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Pieczątki Colop
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Usługi transportowe
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)