Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 marca 2022

Kapłana żegnały tłumy wiernych. Ostatnia ziemska droga ks. Bogumiła Stachowiaka

fot. MB

fot. MB

W świątyni w Paterku zgromadziły się# tłumy wiernych, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni księża i proboszczowie z zaprzyjaźnionych parafii oraz rodzina i przyjaciele, którzy przyszli towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze zmarłemu kapłanowi, wieloletniemu proboszczowi miejscowej parafii - ks. Bogumiłowi Stachowiakowi.

Eucharystii przewodniczył biskup diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk. 

Podczas homilii przedstawiona została sylwetka księdza kanonika, podkreślane były jego zasługi dla budowy świątyni w Paterku, zaangażowanie w życie parafii i społeczeństwa w Paterku. Głos podczas mszy świętej zabrał także burmistrz Sławomir Napierała, który podkreślił, jak ważną osobą był ksiądz kanonik.

- Dane mi było znać i współpracować ze świętej pamięci księdzem kanonikiem. Nasza współpraca zawsze nacechowana była życzliwością, dlatego czuję się w obowiązku, ale głównie w sercu, aby dzisiaj powiedzieć kilka słów, o kapłanie, o człowieku, z którego parafianie parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej byli dumni i my, nakielanie również. To tutaj w Paterku przez 25 lat jako proboszcz ofiarnie pełnił posługę kapłańską. Skupiał się na budowie kościoła. Budując kościół stał się osobą znaną, rozpoznawalną. Wzbudzając powszechną cześć i szacunek. Dał się poznać jako kapłan czynu i obowiązku, który nigdy nikomu nie szczędził dobrego słowa - wspominał zmarłego kapłana burmistrz Sławomir Napierała.

Po uroczystej mszy świętej kondukt żałobny przeszedł na pobliski cmentarz i to tutaj nastąpiła ceremonia pogrzebowa śp. księdza kanonika. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, żegnając byłego proboszcza białymi różami.

Oceń artykuł: 21 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
LODY ALGIDA 900 ml
8,99PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)