Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Igrzyska Dzieci w Trójboju. Poznaliśmy najlepsze drużyny

fot. pow.

fot. pow.

22 maja na obiektach Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w # Nakle – (bieżnia i skocznia lekkoatletyczna oraz boisko Orlik) odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło - Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców.

Na wynik końcowy zespołu składają się 4 najlepsze rezultaty. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową 150g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Kolejność rozgrywania konkurencji dowolna. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa ilość zespołów: sześć szkół w kategorii dziewcząt oraz siedem wśród chłopców. Poniżej rezultaty drużynowe:

Końcowa kolejność dziewcząt:

1 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Nakle - 451 pkt
2 miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny w Ślesinie - 384 pkt
3 miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4 w Nakle - 382 pkt
4 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Potulicach - 360 pkt
5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 314 pkt
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Występie - 233 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Aurelia Tyckun, Kinga Borakiewicz, Zuzanna Marasz, Julita Łasa, Julia Panek, Zofia Zielińska, Maria Janowska, Zofia Kowalska, Zuzanna Sikorska, Zuzanna Kowalska oraz Zuzanna Gawrońska. Opiekunem zespołu jest pan Leszek Dornowski.

Końcowa kolejność chłopców:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 343 pkt
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Paterku - 338 pkt
3 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie - 326 pkt
4 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Nakle - 247 pkt
5 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Nakle - 238 pkt
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Występie - 217 pkt
7 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Potulicach - 185 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Oliwier Pryba, Wojciech Pilarski, Jakub Ławski Jakub Jendrzejewski, Bartosz Trzciński, Ignacy Gacka, Kamil Ksobiak, Nikolas Żygowski oraz Stanisław Iciek. Opiekunem zespołu jest pani Hanna Kowalska.

Indywidualnie najlepiej wśród dziewcząt wypadły: (wyniki: 60, skok w dal i p. palantowa): Zuzanna Sikorska ZS-P nr 3 w Nakle – 162 pkt (9,0s, 3,73m, 30m), Michalina Okoniewska ZS-P w Ślesinie – 139 pkt (9,3s, 4,12m, 17,5m) oraz Kinga Kaźmierczak ZS-P w Potulicach - 133 pkt (9,2s, 3,87m, 18,5m).

Wśród chłopców: Jakub Ławski SP nr 2 w Nakle - 124 pkt (9,2s, 3,92m, 40m), Franciszek Okoniewski ZS-P w Ślesinie – 111 pkt (9,2s, 4,08m, 31m) oraz Jakub Pawlicki SP w Paterku – 102 pkt (9,1s, 3,88m, 28m).

Organizatorem zawodów był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy w Nakle. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary a pozostałe drużyny z miejsc medalowych dyplomy. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 24 maja o godz. 9.00 również w ZS-P nr 3 w Nakle.

materiał: SZS w Nakle

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Meble kuchenne
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Usługi transportowe
Remonty mieszkań
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)