Dziś mamy 26 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Igrzyska Dzieci w Trójboju. Poznaliśmy najlepsze drużyny

fot. pow.

fot. pow.

22 maja na obiektach Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w # Nakle – (bieżnia i skocznia lekkoatletyczna oraz boisko Orlik) odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło - Igrzyska Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców.

Na wynik końcowy zespołu składają się 4 najlepsze rezultaty. W skład trójboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową 150g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe. Kolejność rozgrywania konkurencji dowolna. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa ilość zespołów: sześć szkół w kategorii dziewcząt oraz siedem wśród chłopców. Poniżej rezultaty drużynowe:

Końcowa kolejność dziewcząt:

1 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Nakle - 451 pkt
2 miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny w Ślesinie - 384 pkt
3 miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4 w Nakle - 382 pkt
4 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Potulicach - 360 pkt
5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 314 pkt
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Występie - 233 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Aurelia Tyckun, Kinga Borakiewicz, Zuzanna Marasz, Julita Łasa, Julia Panek, Zofia Zielińska, Maria Janowska, Zofia Kowalska, Zuzanna Sikorska, Zuzanna Kowalska oraz Zuzanna Gawrońska. Opiekunem zespołu jest pan Leszek Dornowski.

Końcowa kolejność chłopców:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle - 343 pkt
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Paterku - 338 pkt
3 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie - 326 pkt
4 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Nakle - 247 pkt
5 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Nakle - 238 pkt
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Występie - 217 pkt
7 miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Potulicach - 185 pkt

Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Oliwier Pryba, Wojciech Pilarski, Jakub Ławski Jakub Jendrzejewski, Bartosz Trzciński, Ignacy Gacka, Kamil Ksobiak, Nikolas Żygowski oraz Stanisław Iciek. Opiekunem zespołu jest pani Hanna Kowalska.

Indywidualnie najlepiej wśród dziewcząt wypadły: (wyniki: 60, skok w dal i p. palantowa): Zuzanna Sikorska ZS-P nr 3 w Nakle – 162 pkt (9,0s, 3,73m, 30m), Michalina Okoniewska ZS-P w Ślesinie – 139 pkt (9,3s, 4,12m, 17,5m) oraz Kinga Kaźmierczak ZS-P w Potulicach - 133 pkt (9,2s, 3,87m, 18,5m).

Wśród chłopców: Jakub Ławski SP nr 2 w Nakle - 124 pkt (9,2s, 3,92m, 40m), Franciszek Okoniewski ZS-P w Ślesinie – 111 pkt (9,2s, 4,08m, 31m) oraz Jakub Pawlicki SP w Paterku – 102 pkt (9,1s, 3,88m, 28m).

Organizatorem zawodów był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy w Nakle. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary a pozostałe drużyny z miejsc medalowych dyplomy. Zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 24 maja o godz. 9.00 również w ZS-P nr 3 w Nakle.

materiał: SZS w Nakle

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Remonty mieszkań
Kanapa
Drobne naprawy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)