Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Gdzie kupisz e-bilet autostradowy? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

Od 1 grudnia br. użytkownicy samochodów osobowych i motocykli opłacą# przejazdy odcinakami autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) jedynie w sposób elektroniczny. Mogą to zrobić m.in. przez e-bilet autostradowy. Znajdą go w nowej bezpłatnej aplikacji e-TOLL PL BILET oraz w aplikacjach partnerów e-TOLL oraz w sieci dystrybucji stacjonarnej partnerów.

Zakup e-biletu autostradowego nie wymaga rejestracji w systemie e-TOLL i kupowania urządzeń pokładowych. Można go kupić z 60-dniowym wyprzedzeniem. Okres jego ważności to 48h od zadeklarowanej daty i godziny rozpoczęcia podróży. Zwrot niewykorzystanego biletu jest możliwy w taki sam sposób, w jaki bilet kupiono. Bilet można zwrócić przed zadeklarowaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

W sytuacjach wyjątkowych bilet można kupić do 3 dni wstecz od daty zakończenia podróży. W przypadku kontroli mobilnej na drodze i stwierdzonego naruszenia, kierowca nie będzie mógł skorzystać z tej możliwości.

Bilet jest dystrybuowany elektronicznie (m.in. aplikacja e-TOLL PL BILET, aplikacje partnerów) oraz stacjonarnie (m.in. stacje paliw).

Trzeba podać tylko:

• nr rejestracyjny pojazdu,
• datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu autostradą,
• planowaną trasę.

e-TOLL PL BILET

Od 29 listopada e-bilet można kupić poprzez przygotowaną przez resort finansów darmową aplikację e-TOLL PL BILET. Umożliwia ona w kilku prostych krokach zakup e-biletu autostradowego oraz – w razie potrzeby – również jego zwrot.
Aplikację można pobrać w Google Play oraz w AppStore. Jest dostępna w 9 językach (PL, EN, DE, RU, UA, BY, SK, CZ, LT).
Więcej informacji o e-TOLL PL BILET na stronie etoll.gov.pl - O aplikacji e-TOLL PL BILET.

Partnerzy

Kierowcy mogą korzystać również z aplikacji udostępnionych przez przedsiębiorców, z którymi Szef Krajowej Administracji Skarbowa zawiera umowy partnerskie.

Kierowcy poruszający się płatnymi odcinkami autostrad zarządzanych przez Skarb Państwa okazjonalnie lub niekorzystający z rozwiązań cyfrowych, kupią papierowy bilet w stacjonarnych sieciach obsługi naszych partnerów.

Lista partnerów.

Materiał: Kinga Błaszczyńska - Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)