Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 marca 2017

Ostatni mecz na własnym boisku bez happy endu. Iskra nie dała za wygraną

W ostatnim meczu na własnym parkiecie szczypiorniści Krajny Nakło podejmowali #UKS Iskrę Bydgoszcz.

Rozgrywki III ligi mężczyzn zbliżają się ku końcowi. W 16 kolejce na mecz do Paterka przyjechał zespół Iskry z Bydgoszczy - rywal, z którym nakielanie mogli podjąć walkę o kolejne punkty w tych rozgrywkach. Pierwszą bramkę spotkania zdobyli szczypiorniści Krajny i przez kilka minut utrzymywał się wynik 1:0. W 6 minucie strzelili w końcu goście, ale gospodarze zaraz odpowiedzieli zdobywając 2 i 3 bramkę. Dwubramkowe prowadzenie to w dużej mierze zasługa bramkarza Krajny, który bardzo dobrze wszedł w mecz. Niestety po dobrym początku, gospodarze złapali zadyszkę. Bydgoszczanie najpierw doprowadzili do remisu, by wyjść na prowadzenie 5:7. Wprowadzenie obrony 5 – 1 zupełnie rozbiło poczynania gospodarzy, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Krajnie wyraźnie nie szło konstruowanie akcji, zawodnicy popełniali proste błędy. Minutę przed zakończeniem było 5:10. Ostatnie fragmenty I połowy przyniosły po bramce jednej i drugiej strony – było 6:11.

W niedawnym spotkaniu z Koronowem, duży wpływ na wynik miał początek II połowy. Tym razem, gospodarze wyciągnęli wnioski i zagrali dużo lepiej. Odrobili 2 bramki. W kolejnej akcji wysłali dwóch zawodników z Bydgoszczy na ławkę kar. Fakt gry w przewadze jednak nie wykorzystali. Nie dość, że Iskra zdobyła gola, to jeszcze „wpadły” 2 minuty kary. W dalszych fragmentach meczu zespoły grały „bramka za bramkę”. Bydgoszczanie utrzymywali bezpieczne 4-bramkowe prowadzenie. Na kwadrans przed końcem spotkania było 14:18. Wtedy jednak goście zaczęli odskakiwać gospodarzom. Dobra i ostra gra obronna oraz łatwe i szybkie bramki w ataku pozwoliły uzyskać 9 – bramkowe prowadzenie 19:28. W ostatnich minutach meczu widać było brak motywacji i zniechęcenie nakielan, którym „nie szło”. Poza tym, po stronie Iskry było również szczęście. Raz po raz bydgoskich bramkarzy ratował słupek.

Ostatnią bramkę, kończącą spotkanie zdobyli szczypiorniści Krajny i mecz zakończył się wynikiem 21:30.

Ostatnie spotkanie w rozgrywkach III ligi zakończyło się bez „happy endu” w postaci punktów. Na słowa uznania zasługuje postawa bramkarza Krajny, który zagrał znakomite spotkanie. Niestety w ślad za nim nie poszli pozostali zawodnicy. Cieszy jednak fakt coraz dłuższych fragmentów dobrej gry nakielan, zarówno w ataku, jak i obronie. Ostatni mecz w sezonie szczypiorniści Krajny Nakło rozegrają z przedostatnim zespołem w tabeli z LKS Kęsowo.

Skład: Łukasz Nowak, Paweł Boroń, Patryk Chudziński, Patryk Nowarkiewicz, Mariusz Michalski, Marcin Kozłowski, Rafał Lewandowski, Jakub Nowak, Maciej Rybarczyk, Artur Stachowiak, Maciej Powalisz, Mateusz Łoboda.

Bramki: Nowarkiewicz 6, Kozłowski 5, Boroń 3, Stachowiak 3, Chudziński 3, Rybarczyk 1