Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

Kolejna gwiazda odwiedziła Kcynię. Robert Janowski uświetnił wieczór

fot. BG

fot. BG

W sobotnie popołudnie w sali sportowej SP w Kcyni miał miejsce wyjątkowy # koncert, który przypomniał zebranej widowni utwory z dawnych lat. Na scenie wystąpił Robert Janowski, a więc artysta znany z programu „Jaka to melodia”, który prowadził.

We wrześniu podczas obchodów 720 – lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią na scenie w Minikowie wystąpiła Kayah oraz Cezary Pazura. W dniu wczorajszym w sali sportowej SP w Kcyni wystąpił Robert Janowski z trio akustycznym w składzie: Tomasz Wójcik (gitara), Sebastian Ruciński (gitara) i Piotr Górka (kontrabas).

Robert Janowski urodził się w Inowrocławiu, ale swoje dzieciństwo spędził w Sochaczewie, gdzie uczęszczał do podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Następnie uczył się w średniej szkole muzycznej w Warszawie w klasie fagotu. Żadnej z nich jednak nie ukończył.

Ukończył za to Szkołę Podstawową im. Hanki Sawickiej i Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a potem weterynarię na WMW SGGW i podyplomowe studia pedagogiczne.

Życiorys Janowskiego jako artysty jest bardzo bogaty, bowiem już od czasów liceum tworzył akademie, przedstawienia kabaretowe, pisał wiersze i scenariusze, a także już jako student współpracował z magazynem „Literatura”. Jego pierwsza poważna praca to stworzenie muzyki do musicalu rockowego „Kompot” Jonasza Kofty i Bene Rychtera. Przez 8 lata grał w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

W 1994 r. wydał swój pierwszy album studyjny pt. Co mogę dać, a w następnych latach kolejnych siedem. Przez ponad 21 lat prowadził program „Jaka to melodia”, przez co stał się rozpoznawalny dla szerszej publiczności. Trzykrotnie został nagrodzony Telekamerą, za co w 2009 roku otrzymał Złotą Telekamerę. Jest także dwukrotnym laureatem Wiktora.

Robert Janowski wraz ze swoim zespołem „zabrał” publiczność w przeszłość, bowiem zaprezentował nieco starsze utwory – Mnie ciągnie do starych utworów, a to wszystko dzięki dziadkom, u których bywałem i słuchałem starych gramofonowych płyt, z których w sumie niewiele wtedy rozumiałem – tłumaczył.

W swoim prawie 90 minutowym występie zaśpiewał m.in. „Mury Jerycha”, „Może zmieni się czas”, „Deszcz jesienny deszcz” Marian Matuszkiewicza, „Obudź się” Oddziału Zamkniętego, „Belle” Notre Dame De Paris, a także utwory grupy Perfect „Niepokonani” i „Odnawiam duszę”. Artysta pomiędzy każdym utworem przybliżał historię z nim związaną. Nie zabrakło również sporej dawki humoru, a także kontaktu z publicznością. Wśród zgromadzonych osób znalazł się  wielokrotny uczestnik programu „Jaka to melodia”, Waldemar Berka, który został zaproszony na scenę. 

Na sam koniec nie zabrakło oczywiście piosenki na bis, którą tak określił artysta – to specjalny utwór na bis, po którym już nic nie można zagrać. Była to „Modlitwa” Bułata Okudżawy. Za swój występ, cały zespół otrzymał gromkie brawa od zebranej publiczności, która miała możliwość po zakończeniu spotkania się z artystami.

Oceń artykuł: 14 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    XDDDDDDDDDDD, w dniu 10-11-2019 18:08:45 napisał:

    A dla młodych kiedy coś zrobią?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (5)

    Prezes, w dniu 10-11-2019 22:41:30 napisał:

    Super koncert byłem i był również on dla młodych. Szkoda, że w Nakle NIC nie potrafią zorganizować, a jak już coś robią to bilety są bardzo drogie.

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Ania, w dniu 11-11-2019 06:02:38 napisał:

    Naprawdę było cudownie,

    odpowiedz

    • 0 (2)

    precz z GOKiem, w dniu 11-11-2019 11:00:19 napisał:

    dla młodych zrobią jak władza i dyrektor GOK się zmienią.

    odpowiedz

    • 1 (3)

    Lepsi czyjak, w dniu 11-11-2019 14:36:12 napisał:

    Czy oni muszą zawsze pierwszy rząd zająć

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)