Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2018

Dwa zwycięstwa kadetów NTS-u w lidze wojewódzkiej

W piątek oraz w sobotę kadeci NTS Trójka Nakło rozegrali dwa spotkania w lidze wojewódzkiej.# Przeciwnicy musieli przełknąć gorycz porażki, bo Nakło nie straciło żadnego ligowego punktu.

W piątek 14 grudnia nakielanie rozegrali zaległe spotkanie z 9 kolejki. Przeciwnikiem NTS-u był Salos Bydgoszcz. Od początku seta NTS zaczął od wysokiego prowadzenia 11:0 Kolejną akcje wygrali bydgoszczanie i to był jedyny ich punkt w tym secie. Kolejne akcje należały do nakielan, którzy wygrali tę partię 25:1! W drugim secie ponownie NTS wyszedł na wysokie prowadzenie 14:3. Nakielanie powiększali swoją przewagę i wygrali drugą odsłonę do 10. W trzecim secie nic się nie zmieniło. Szybkie prowadzenie NTS-u i pełna kontrola do końca seta, dało im zwycięstwo do 13. Nakielanie wyraźnie przeważali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i bardzo pewnie wygrali cały mecz 3:0.

NTS Trójka Nakło – Salos Bydgoszcz (25:1, 25:10, 25:13)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch(kpt., 9 pkt.), Piotr Szarszewski(5), Hubert Kwiatkowski(7), Jakub Kiersznicki(8),Wojciech Bebło(3), Michał Nurczyński(3), Borys Tacikowski, Mateusz Grudziński(10) i Nikolas Marasz(libero). Trenerem zespołu Tomasz Marach.

W sobotę 15 grudnia NTS wybrał się do Torunia, by rozegrać spotkanie w ramach 10 kolejki. Gospodarzem tego spotkania był AZS OŚ Toruń. Nakielanie po czterech setach wygrali 3:1 i umocnili się na pozycji lidera w tabeli ligi. Nakielanie w pierwszej partii zaczęli od prowadzenia 6:1. Gospodarze szybko odpowiedzieli i zdołali wyrównać (7:7). Do stanu 18:18 wynik oscylował wokół remisu. Później kolejne 5 akcji należało do podopiecznych Tomka Maracha i było już 23:18 dla Nakła. Do końca seta AZS zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt. Nakielanie dość pewnie wygrali pierwszego seta do 19. W drugim secie do stanu 20:20 żadna z drużyn nie zdołała wyjść na wyższe prowadzenie niż 2 punkty. Później nastąpił lepszy okres gry gospodarzy, którzy wygrali cztery kolejne akcje (24:20) i ostatecznie wygrali do 21. W trzeciej partii wynik oscylował wokół remisu 5:5, 11:10 i 15:14. Później NTS zdołał zdobyć 4 punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 19:14. Gospodarze zdołali nieco odrobić straty (22:19), ale w ostatecznie przegrali do 22.

W czwartej odsłonie gospodarze zaczęli od prowadzenia 9:6. Później nakielanie zdołali odrobić straty i doprowadzili do remisu 15:15. W drugiej części seta siatkarze z Nakła zagrali z większą skutecznością na siatce i to oni wygrali tę partię do 21, a całe spotkanie 3:1. Warto dodać, że w dwóch ostatnich setach (III i IV) atakujący nakielan Hubert Kwiatkowski zdobył aż 17 punktów z ataku!

AZS OŚ Toruń - NTS Trójka Nakło 1:3 (19:25, 25:21, 22:25, 21:25)

NTS wystąpił w składzie: Antoni Kwasigroch(kpt., 19 pkt.), Piotr Szarszewski(6), Hubert Kwiatkowski(22), Wojciech Bebło, Michał Nurczyński, Borys Tacikowski(4), Mateusz Grudziński(8), Nikolas Marasz. Trenerem zespołu Tomasz Marach.

NTS z dorobkiem 29 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej kadetów.

Kolejne spotkanie nakielanie rozegrają już w nowym roku. W Bydgoszczy spotkają się z trzecim zespołem bydgoskiego Chemika.

materiał: T. Marach