Dziś mamy 11 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2014
Klasa okręgowa, grupa I

Doświadczenie wzięło górę

Doświadczona i ograna Wisła zatopiła młodziutki zespół Czarnych Nakło. W Nowem podopieczni Waldemara Sobola przegrali 4:1.

Jeśli chcielibyśmy zagłębiać się w historię to ostatnio oba zespoły miały okazję mierzyć się w sezonie 2012/2013. Wtedy to Wisła dominowała w pierwszej grupie bydgoskiej A klasy, a sezon zakończyła bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Co ciekawe z Czarnymi mierzyła się także w drugiej kolejce.

Tych spotkań miło nakielanie jednak nie wspominają. Na boisku w Potulicach Wisła wygrała 7:2, a w rewanżu na własnym stadionie rozbiła piłkarzy Krzysztofa Ksobiaka aż 7:1. Teraz jakakolwiek zdobycz w Nowem również wydawała się być ciężkim zadaniem. Oponentem młodego zespołu Czarnych (z domieszką Sobola, Bzdawki i Wałęzy) była w końcu doświadczona i ograna Wisła.

Pierwsze minuty potwierdziły tę tezę. Już w 7 minucie po stałym fragmencie gry prowadzili gospodarze. Podopieczni Waldemara Sobola byli w stanie nawiązać walkę, stwarzali okazje i w 24 minucie powinni zdobyć bramkę, lecz do pustej bramki głową nie trafił Mateusz Szypkowski.

Do szatni Wisła schodziła z dwubramkową zaliczką i przed drugą połową mogła być niemal pewna swego. Nakielanie liczyli na poprawę, ale razili nieskutecznością. W 62 minucie miejscowi zdobyli trzeciego gola i teoretycznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wejście smoka na 20 minut przed końcem zanotował Andriy Matskiv. Wprowadzony na boisko Ukrainiec przed rzutem rożnym powędrował w pole karne i chwilę później wepchnął piłkę do bramki. Praktycznie koniec był w 84 minucie gry. Mimo zrywu Czarnych z czwartego trafienia mogli cieszyć się wiślacy, którzy do końca utrzymali prowadzenie 4:1.

Boisko na kwadrans przed końcem musiał opuścić Łukasz Bzdawka, który został brutalnie sfaulowany. Napastnik na spotkanie z Unią powinien być gotowy. Ponadto w barwach Czarnych zadebiutował pozyskany z IV-ligowej Polonii Bydgoszcz Rafał Mańkowski.

Wisła Nowe - Czarni Nakło 4:1 (2:0)
Bramka: Andriy Matskiv.

Czarni Nakło: Denis Grubich, Michał Wisiorek, Hubert Wałęza, Waldemar Sobol, Michał Juszczak, Denis Piotrowski, Hubert Gardocki (Andriy Matskiv), Michał Gorecki, Mateusz Szypkowski (Rafał Mańkowski), Łukasz Bzdawka (Sebastian Pietrasik), Kamil Wisiorek.

Oceń artykuł: 106 58