Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2019

Brydżowa trzecia liga i liga okręgowa. Czarni Eurobac znów awansowali

fot.KP

fot.KP

Dwa zwycięstwa i porażka, to bilans brydżystów Czarnych-Eurobac Nakło w rozgrywkach trzeciej ligi.

W sobotę w Bydgoszczy rozegrano trzecią rundę sezon 2018-2019 trzeciej ligi brydżowej. W lidze wśród 15 drużyn gra zespół Czarni Eurobac Nakło. Nakielski zespół zmierzył się z zespołami z Rypina, Brodnicy, Torunia. Nakielanie dwa spotkania wygrali, a w trzecim ulegli. W meczu można maksymalnie zdobyć 20 punktów, a wszystkie zdobyte punkty sumuje się w tabeli.

Na początek Czarni niespodziewanie przegrali z drużyną Splinter Toruń. Następnie po zaciętym spotkaniu pokonali MOSiR Rypin. Na koniec Czarni zwyciężyli (choć do przerwy przegrywali) Omegę Brodnica.

Drużyna z Nakła zdobyła w sumie 29,73 pkt i awansowała z 7 na 6 miejsce w tabeli. Czarni mają 88.89 pkt. Liderem jest Pastel Bydgoszcz – 134.11. Najwyżej indywidualnie zawodnikiem Czarnych w klasyfikacji Butlera jest na 24 miejscu Ziemowit Brzykcy (po 30 rozdaniach). Najwięcej rozdań rozegrał do tej pory Krzysztof Popczyński – 90 rozdań (52 miejsce). W lidze sklasyfikowano 94 zawodników. Czwarta runda zostanie rozegrana dopiero 2 lutego.

Czarni zagrali w składzie: Bogdan Najmrodzki - Jan Rdesiński (po 60 rozdań), Ziemowit Brzykcy, Włodzimierz Heymann, Krzysztof Popczyński (po 40 rozdań).

Wyniki 3 ligi:
Czarni Eurobac Nakło – Splinter Toruń 5.61 – 14.39
Czarni Eurobac Nakło – MOSiR Rypin 11.59 – 8.41
Czarni Eurobac Nakło – Omega Brodnica 12.53 – 7.47

Liga okręgowa
W klasie okręgowej, grupie bydgoskiej gra osiem zespołów, a wśród nich TKKF Instalator Pelikan Szubin. Niestety w poniedziałek, wyniki nie zostały jeszcze oficjalnie uzupełnione. Szubinianie zapewne odnieśli dwa zwycięstwa, i z duża przewagą są liderem tabeli. Pelikan zagrał w składzie: Dariusz Bartoś, Mariusz Błażyński, Kazimierz Ligęza, Andrzej Sielużycki, Maciej Wawrzyniak, Stanisław Łański.

Dariusz Bartoś i Kazimierz Ligęza prowadzą w klasyfikacji Butlera. Zestawienie obejmuje 53 zawodników.

Warto także podkreślić, iż w zespole Gromu Więcbork grali również zawodnicy z powiatu nakielskiego (Michał Kaczmarek, Zbigniew Pełka, Mariusz Wróblewicz, Marian Zarembski). Grom oba mecze przegrał i zajmuje ostatnie 8 miejsce.

Wyniki ligi okręgowej:

TKKF Instalator Pelikan Szubin – Lotnik Bydgoszcz 12.3 – 7.7 (po 19 rozdaniach)

TKKF Instalator Pelikan Szubin – ZS nr 26 Bydgoszcz 14.39 – 5.61 (po 12 rozdaniach)

Grom Więcbork – Dolby II Bydgoszcz 5.42 – 14.58 (po 18 rozdaniach)

Grom Więcbork – Lotnik Bydgoszcz 7.02 – 12.98 (po 13 rozdaniach)

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)