Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 września 2018

25 tysięcy na remont dróg. Mieszkańcy podzielili fundusz sołecki

fot. MM

fot. MM

Rozpoczęły się zebrania sołeckie w gminie Nakło. Jako pierwsi w celu podzielenia funduszu # sołeckiego spotkali się mieszkańcy Paterka.

Zgromadzonych w Wiejskim Domu Kultury mieszkańców oraz zaproszonych gości, m.in. starostę nakielskiego Tomasza Miłowskiego, powitał sołtys Mariusz Malikowski.

Następnie sołtys przedstawił propozycje podziału funduszu sołeckiego na rok 2019. Sołectwo ma do dyspozycji kwotę 40 959,59 zł.

Mieszkańcy postanowili przeznaczyć pieniądze na następujące cele:
1. Remont dróg gminnych – 25 000 zł
2. Zagospodarowanie terenu przy WDK (biesiadnik) – 1 500 zł
3. Modernizacja WDK – 5 500 zł
4. Wyposażenie WDK – 2 000 zł
5. Wertykulator (zakup sprzętu sportowego dla młodzieży) – 1 000 zł
6. Upiększanie wsi – 2959, 59 zł
7. Przedłużenie nawierzchni ul. Leśnej – 3 000 zł

W dalszej części spotkania rozmawiano o bieżących sprawach dotyczących sołectwa. Sołtys poprosił mieszkańców, by przedstawili propozycję nazw ulic na nowym osiedlu między ul. Łąkową a ul. Szubińską. Mieszkańcom zależało na tym, by nazwy nie były przypadkowe. Padł pomysł, by nazwy ulic pochodziły od ziół, przykładowo ul. Rumiankowa.

Zgromadzonym na sali taka propozycja przypadła do gustu. Ponadto poruszono temat kanalizacji na terenie sołectwa, ogrzewania gazowego oraz stanu dróg. Mieszkańcy skarżyli się także na kierowców, którzy znacząco przekraczają dopuszczalną prędkość jadąc ulicami Paterka, przez co narażają na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i dla osób zamieszkujących sołectwo. Padły również propozycję zmiany usytuowania co niektórych znaków drogowych, które zdaniem mieszkańców powinny znajdować się w nieco innych miejscach.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  przegrany, w dniu 11-09-2018 09:04:06 napisał:

  Nawet tam już go nie chcą, wiadomo o kogo chodzi.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  pozycja nr 5 HIT, w dniu 11-09-2018 09:36:38 napisał:

  Pozycja nr 5 to HIT!!!!! Wertykulator (zakup sprzętu sportowego dla młodzieży) – 1 000 zł to sa są jakieś Jaja chyba. Od kiedy to wertukulator jest sprzętem sportowym? Wertykulator zwany też skaryfikatorem to urządzenie ogrodowe służące do wertykulacji tzn. napowietrzania oraz oczyszczania trawnika z filcu (mchu, zalegającej starej trawy,chwastów), którego elementami roboczymi są liczne noże, osadzone na obracających się bębnach. Jaki to ma związek ze sprzętem sportowym ?????????????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (2)

  pozycja nr 5 HIT, w dniu 11-09-2018 13:15:09 napisał:

  to nie sport tylko wałek hehehhehe

  odpowiedz

  • 1 (3)

  sola wokóle, w dniu 11-09-2018 22:45:10 napisał:

  bawią się w dzielenie 25 tyś zł a 20 mil zł pójdzie na remont stadionu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szafy przesuwne
Produkty instax
od 37,90PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Lipoliza injekcyjna
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)