Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

03 października 2022

Uroczystość w setną rocznicę urodzin Wł. Bartoszewskiego. Wręczono nagrody w konkursie

fot. powierzone

fot. powierzone

1 października 2022 r. w Sali Koncertowej Collegium Copernicanum w # Bydgoszczy odbyła się uroczystość "Dialog. Pojednanie. Pokój. Władysław Bartoszewski w 100. rocznicę urodzin" zorganizowana przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Towarzystwo Polsko-Niemieckie.

Patronat nad wydarzeniem objęli Ambasador Niemiec Thomas Bagger, JM Rektor UKW w Bydgoszczy Jacek Woźny, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, europoseł Radosław Sikorski oraz Starostwo Powiatu Nakielskiego. Dokonania prof. W. Bartoszewskiego - byłego ministra spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995 i 2000-2001 oraz Przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w latach 2001-2015 przedstawił w swoim referacie dr Sławomir Łaniecki z Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy.

W trakcie uroczystości nastąpiła ceremonia wręczenia głównej nagrody Konkursu "Władysław Bartoszewski w 100-lecie urodzin", którego laureatem został Wiktor Duliba - uczeń klasy 1 mi I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Praca konkursowa Wiktora w formie prezentacji multimedialnej zyskała szczególne uznanie za walory merytoryczne i estetyczne. Zaproszeni goście, w tym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli również w debacie oxfordzkiej przygotowanej przez reprezentacje uczniowskie z bydgoskich szkół.

"Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" - słowa prof. W. Bartoszewskiego wybrzmiewały niejednokrotnie podczas urodzinowej gali Wybitnego Polaka, Wielkiego Europejczyka, Orędownika Dialogu, Pokoju i Pojednania Międzynarodowego i niech niosą się szerokim echem.

materiał: Beata Tomaszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 25 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)