Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2023

"Kubusiowe" medale dla przedszkolaków. Pomysły na zimowe zabawy

We wtorek, 17 stycznia w bibliotece w Ślesinie było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków z grupy# „Słoneczek”. Okazją do spotkania był Światowy Dzień Śniegu oraz Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Misia o bardzo małym rozumku uhonorowano głośnym zaśpiewaniem specjalnego „sto lat” dla Jubilata. „Słoneczka” wykazały się też dużą spostrzegawczością szukając w bibliotece ukrytych zagadek związanych z postaciami zamieszkującymi Stumilowy Las. Książka „Zimowe zabawy” wywołała dyskusję o zimie. Dzieci chętnie dzieliły się pomysłami na czas spędzony na śniegu. 

Spotkanie zakończyła konkurencja polegającą na dorysowaniu ogona Kłapouchemu z utrudnieniem w postaci zasłoniętych oczu. Wszyscy wykonali to zadanie perfekcyjnie i otrzymali pamiątkowe „kubusiowe” medale.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)