Dziś mamy 3 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 października 2013
Amatorska Liga Koszykówki

Zwycięska inauguracja Żeglugi

Żegluga Nakło zainaugurowała swoje rozgrywki w II lidze Amatorskiej Ligi Koszykówki w Bydgoszczy. W pierwszej kolejce rywalem nakielan był zespół Basket Górzyskowo.

Początek meczu był słaby w wykonaniu obu zespołów. Niecelne rzuty spowodowały, że po 4 minutach na tablicy wyników widniał remis 2:2. Żegluga poprawiła skuteczność, utrzymała dobrą obronę i od remisu 4:4 zdobyła 13 kolejnych punktów, kończąc kwartę wynikiem 17:4. W dalszej części gry spotkanie się wyrównało, ale cały czas utrzymywała się co najmniej 10-punktowa przewaga Nakła.

Po połowie spotkania Żegluga wygrywała 28:14. Dobrą trzecią kwartę rozegrał Bolesław Sobieszczyk, który zdobył w niej 9 z 15 swoich punktów. Jednak proste błędy całego zespołu spowodowały, że ta część meczu była remisowa (13:13). Basket  Górzyskowo zerwał się do walki w IV kwarcie i zmniejszył przewagę do zaledwie 7 punktów (47:40 i 52:45). Spokojna gra w końcówce spotkania dała koszykarzom Żeglugi zwycięstwo 56:47. W nakielskim zespole najrówniej zagrał Bartosz Bajerski, który zdobył 21 punktów.

Kolejny mecz Żegluga rozegra w sobotę o 20:30 w bydgoskiej hali Astorii z zespołem DABROwent.

Przypominam, że dzięki współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej nakielscy koszykarze trenują za darmo w środy od 19 do 20 w sali tej szkoły. Treningi mają formułę otwartą i mogą w nich uczestniczyć wszyscy miłośnicy koszykówki. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Żegluga Nakło - Basket Górzyskowo 56:47 (17:4, 11:10, 13:134, 21:16)

Żegluga: Bartosz Bajerski 21, Przemysław Masojć 15, Bolesław Sobieszczyk 13, Karol Kufel 8, Szymon Kujawa, Jakub Molka, Michał Nowak.

materiał: Michał Nowak/red.

Oceń artykuł: 60 124