Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2020 r. Do kiedy wnioski i faktury?

Każdy producent rolny, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej #napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT potwierdzające zakup.

Faktury lub ich kopie muszą być załączone do wniosku o zwrot podatku akcyzowego. Limit zwrotu podatku w 2020 r. wynosi:

100,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz
30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

• w terminie od 3 lutego 2020 r. do 2 marca 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.,

• w terminie od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r.

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
1 - 30 kwietnia 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 - 30 października 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Materiał: MRiRW

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  cypis, w dniu 08-02-2020 18:34:04 napisał:

  znowu te biedne rolniki, jeden od nas właśnie wrócił z Dubaju wniosek na pewno złożyć bo terminy gonią

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Józef, w dniu 08-02-2020 20:51:33 napisał:

  Zwrot akcyzy za paliwo należy się rolnikom. PiS obiecywał, że będą one wzrastać co roku. Te obowiązują od 2016 r. i zmian nie widać. Co z dopłatami do materiału siewnego. Zgodnie z ustawą stawki dopłat do materiału siewnego powinny być podane do 30 września każdego roku. Mamy luty a stawek do dziś Rada Ministrów nie ustaliła. Tak wygląda przestrzeganie prawa przez rząd.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mambo, w dniu 08-02-2020 21:52:54 napisał:

  Józef sam na nich głosowałeś, bo tacy prawi i spierdolili

  odpowiedz

  • 0 (4)

  były rolnik, w dniu 09-02-2020 10:21:34 napisał:

  ja tez uzytkuje w codziennej pracy auto, a mi akcyzy nie zwracaja, a rolniki maja dopłaty do wszystkiego.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  jo, w dniu 09-02-2020 12:17:19 napisał:

  Generalnie uważam , że nie powinno byc dopłat. Tak będzie uczciwiej i zadziała wolny rynek i konkurencja. Jak już są to uważam, że Wysokość zwrotu od dorosłej sztuki bydła jest mniejsza niż koszt biurokratyczny. Zastanawiam się ile wynoszą zwroty w Niemczech. Niestety nadal mamy nieudolne państwo. Zastanawiam się ile wynoszą zwroty w Niemczech.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Lakiernictwo
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Mikrodermabrazja
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Budowa domu pod klucz
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)