Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 października 2019

Zniszczony chodnik. "Z dnia na dzień jest coraz gorzej"

fot. MM

fot. MM

Stan chodnika na końcu ul. Wyzwolenia w # Paterku niepokoi mieszkańców. Jeden z inwestorów podczas wykonywania prac doprowadził jego nawierzchnię do złego stanu, co nie umknęło uwadze mieszkańców.

Do tej pory mieszkańcy ul. Wyzwolenia nie mieli powodów do narzekań na stanu drogi i chodników na swojej ulicy. Nic więc dziwnego, że niemal natychmiast zauważyli ubytki w chodniku przed jedną z posesji, gdzie odbywają się prace budowlane. – Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Czy tak trudno jest jakoś zabezpieczyć ten odcinek chodnika, a nie niszczyć go poprzez ciągłe wjeżdżanie i wyjeżdżanie ciężkich pojazdów budowlanych? – zastanawiał się jeden z mieszkańców Paterka. 

W imieniu mieszkańców zareagował sołtys Mariusz Malikowski. – Po prawej stronie tego chodnika prowadzone są prace budowlane i w tym samym miejscu mamy popsuty chodnik – mówi sołtys. – Powstała tam duża dziura i to do takiego stopnia, że już chyba nawet piesi mogą sobie zrobić krzywdę. Trzeba koniecznie zmobilizować tego inwestora, by ten odcinek chodnika na czas trwania prac utwardził, by ten cały ciężki sprzęt mógł tam wjeżdżać, nie niszcząc przy tym naszego wspólnego dobra – dodaje. 

Jak się okazało problem ten jest już dobrze znany zarządcy drogi zniszczonego chodnika Zarządowi Dróg Powiatowych w Nakle, a ten podjął już nawet stosowne kroki. – Z gminy nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych informacji na ten temat, ale podjęliśmy już pewne działania w tej kwestii. Jedna z naszych pracownic była w tym miejscu i rozmawiała najprawdopodobniej z inwestorem bądź jego przedstawicielem – powiedział Bartosz Lamprecht. – Nasza pracownica poinformowała go, że musi te zniszczone odcinki naprawić i przywrócić do pierwotnego stanu. Wysłaliśmy mu również stosowne pismo i mamy nadzieję, że nie zaniecha swoich obowiązków. Jeśli tak by się jednak stało, będziemy podejmować odpowiednie kroki – dodał.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  kierowca, w dniu 12-10-2019 15:28:59 napisał:

  Na Staszica podobnie,pod koniec Staszica wielu kierowców świadomie wjeżdża na chodnik z nową nawierzchnie z miękkim poboczem,posianą trawą.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  nnnn, w dniu 12-10-2019 16:10:10 napisał:

  ukarać go niech na swój koszt naprawia

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Stachu, w dniu 12-10-2019 16:13:06 napisał:

  Doniczki postawic taj jak robią to mózgi z innej wnioski

  odpowiedz

  • 1 (1)

  niechmnieniosa, w dniu 12-10-2019 18:27:00 napisał:

  Pan Lamprecht to akurat rodzina inwestora :D więc nie powinien raczej się wypowiadać. Nie mniej wierzę, że inwestor stanie na wysokości zadania.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ja to ja, w dniu 13-10-2019 06:49:05 napisał:

  Szkoda ze nikt nie liczył ile starszych osób jadących rowerami tam się przewróciło

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  niezadowolony, w dniu 13-10-2019 16:28:59 napisał:

  Dla przykładu bolesnie ukarac,zeby w przyszłosci kazdy miał to na uwadze!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Kalkulatory
od 6,90PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Modne aranżacje
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Elewacje
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)