Dziś mamy 21 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 października 2019

Zniszczony chodnik. "Z dnia na dzień jest coraz gorzej"

fot. MM

fot. MM

Stan chodnika na końcu ul. Wyzwolenia w # Paterku niepokoi mieszkańców. Jeden z inwestorów podczas wykonywania prac doprowadził jego nawierzchnię do złego stanu, co nie umknęło uwadze mieszkańców.

Do tej pory mieszkańcy ul. Wyzwolenia nie mieli powodów do narzekań na stanu drogi i chodników na swojej ulicy. Nic więc dziwnego, że niemal natychmiast zauważyli ubytki w chodniku przed jedną z posesji, gdzie odbywają się prace budowlane. – Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Czy tak trudno jest jakoś zabezpieczyć ten odcinek chodnika, a nie niszczyć go poprzez ciągłe wjeżdżanie i wyjeżdżanie ciężkich pojazdów budowlanych? – zastanawiał się jeden z mieszkańców Paterka. 

W imieniu mieszkańców zareagował sołtys Mariusz Malikowski. – Po prawej stronie tego chodnika prowadzone są prace budowlane i w tym samym miejscu mamy popsuty chodnik – mówi sołtys. – Powstała tam duża dziura i to do takiego stopnia, że już chyba nawet piesi mogą sobie zrobić krzywdę. Trzeba koniecznie zmobilizować tego inwestora, by ten odcinek chodnika na czas trwania prac utwardził, by ten cały ciężki sprzęt mógł tam wjeżdżać, nie niszcząc przy tym naszego wspólnego dobra – dodaje. 

Jak się okazało problem ten jest już dobrze znany zarządcy drogi zniszczonego chodnika Zarządowi Dróg Powiatowych w Nakle, a ten podjął już nawet stosowne kroki. – Z gminy nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych informacji na ten temat, ale podjęliśmy już pewne działania w tej kwestii. Jedna z naszych pracownic była w tym miejscu i rozmawiała najprawdopodobniej z inwestorem bądź jego przedstawicielem – powiedział Bartosz Lamprecht. – Nasza pracownica poinformowała go, że musi te zniszczone odcinki naprawić i przywrócić do pierwotnego stanu. Wysłaliśmy mu również stosowne pismo i mamy nadzieję, że nie zaniecha swoich obowiązków. Jeśli tak by się jednak stało, będziemy podejmować odpowiednie kroki – dodał.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  kierowca, w dniu 12-10-2019 15:28:59 napisał:

  Na Staszica podobnie,pod koniec Staszica wielu kierowców świadomie wjeżdża na chodnik z nową nawierzchnie z miękkim poboczem,posianą trawą.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  nnnn, w dniu 12-10-2019 16:10:10 napisał:

  ukarać go niech na swój koszt naprawia

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Stachu, w dniu 12-10-2019 16:13:06 napisał:

  Doniczki postawic taj jak robią to mózgi z innej wnioski

  odpowiedz

  • 1 (1)

  niechmnieniosa, w dniu 12-10-2019 18:27:00 napisał:

  Pan Lamprecht to akurat rodzina inwestora :D więc nie powinien raczej się wypowiadać. Nie mniej wierzę, że inwestor stanie na wysokości zadania.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ja to ja, w dniu 13-10-2019 06:49:05 napisał:

  Szkoda ze nikt nie liczył ile starszych osób jadących rowerami tam się przewróciło

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  niezadowolony, w dniu 13-10-2019 16:28:59 napisał:

  Dla przykładu bolesnie ukarac,zeby w przyszłosci kazdy miał to na uwadze!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Meble pokojowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa domu pod klucz
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)