Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Znajomość Pisma Świętego. Ciekawe spotkanie poświęcone temu zagadnieniu

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 24.11.2019r. członkowie Oddziału Terenowego Katolickiego Stowarzyszenia # „Civitas Christiana” w Ślesinie uczestniczyli w interesującym spotkaniu poświęconym znajomości Pisma Świętego.

Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Krzysztofiak, biblista, profesor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Uczestnicy za sprawą prowadzącego współtworzyli odpowiedź na następujące pytania: - Co to jest Pismo św. Starego i Nowego Testamentu?, - Jak Ono powstało?, - Jak należy je odczytywać i rozumieć?

Wydaje się, że dla przeciętnego katolika powyższe pytania nie powinny stanowić problemu. A jednak należy zauważyć, że wiele informacji stanowiło nowość w rozumieniu tematu. Stąd wniosek, że należy wciąż poszerzać i systematyzować swą wiedzę z zakresu Dobrej Nowiny o zbawieniu człowieka. Ks. profesor w bardzo przystępny sposób tłumaczył niezrozumiałe nam treści.

W związku z powyższym, ku zadowoleniu obu stron, w niedalekiej przyszłości odbędzie się kolejne spotkanie biblijne, które poświęcone będzie znaczeniu Darów Ducha Świętego.

materiał: Organizatorzy

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    Ciekawy, w dniu 04-12-2019 11:15:16 napisał:

    Tłumaczył pewnie na nutę wygodną dla KK . Robią tak od setek lat .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa hal
Zabiegi dla panów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)