Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Znajomość Pisma Świętego. Ciekawe spotkanie poświęcone temu zagadnieniu

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 24.11.2019r. członkowie Oddziału Terenowego Katolickiego Stowarzyszenia # „Civitas Christiana” w Ślesinie uczestniczyli w interesującym spotkaniu poświęconym znajomości Pisma Świętego.

Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Krzysztofiak, biblista, profesor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Uczestnicy za sprawą prowadzącego współtworzyli odpowiedź na następujące pytania: - Co to jest Pismo św. Starego i Nowego Testamentu?, - Jak Ono powstało?, - Jak należy je odczytywać i rozumieć?

Wydaje się, że dla przeciętnego katolika powyższe pytania nie powinny stanowić problemu. A jednak należy zauważyć, że wiele informacji stanowiło nowość w rozumieniu tematu. Stąd wniosek, że należy wciąż poszerzać i systematyzować swą wiedzę z zakresu Dobrej Nowiny o zbawieniu człowieka. Ks. profesor w bardzo przystępny sposób tłumaczył niezrozumiałe nam treści.

W związku z powyższym, ku zadowoleniu obu stron, w niedalekiej przyszłości odbędzie się kolejne spotkanie biblijne, które poświęcone będzie znaczeniu Darów Ducha Świętego.

materiał: Organizatorzy

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    Ciekawy, w dniu 04-12-2019 11:15:16 napisał:

    Tłumaczył pewnie na nutę wygodną dla KK . Robią tak od setek lat .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Mikrodermabrazja
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nowe stylizacje
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)