Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Zjednoczeni przez sztukę! Odbyło się podsumowanie projektu

fot. Weronika Baranowska

fot. Weronika Baranowska

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią zakończył się projekt #„Zjednoczeni przez sztukę!”, który dofinansowany został przez Powiat Nakielski ze środków na zajęcia pozalekcyjne.

Koordynatorem była Joanna Świderska, która zaprosiła do współpracy p. Wiolettę Ossowską i Środowiskowy Dom Samopomocy w Nakle nad Notecią. W zajęciach, których celem było szerzenie wolontariatu, aktywizacja młodzieży, jednoczenie środowisk, rozwijanie umiejętności współpracowania z otoczeniem udział wzięło 25 osób z ZSŻŚ i 11 podopiecznych ŚDS. Od 1 kwietnia 2019r. do 29 listopada odbyły się: spotkanie z p. Anną Knasinską na temat pomocy dzieciom z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, rozmowa z przedstawicielem Środowiskowego Domu Samopomocy na temat funkcjonowania placówki, zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne z podopiecznymi ŚDS, wyjazd integracyjny do Teatru im Horzycy w Toruniu, konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Zjednoczeni przez sztukę!” dla uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych, akcja charytatywna na rzecz dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy zorganizowana podczas „Tygodnia Dobroci”.

Podsumowanie projektu nastąpiło 29 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Tomasz Miłowski, który wręczył upominki i nagrody (karty upominkowe o wartości 100 i 50 złotych) uczestnikom konkursu plastycznego i fotograficznego, dyrektor ZSŻŚ p. Kazimierz Toczko złożył na ręce młodzieży z ZSŻŚ i podopiecznych ŚDS podziękowania za zaangażowanie w zadania projektowe. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie darów dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Na zakończenie spotkania wystąpiła „Grupa teatralna albo nie” z ZSŻŚ w przedstawieniu „Gwałtu, rety!”, w którym wykorzystano fragmenty powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.

Materiał: Joanna Świderska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)