Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2019

Zjednoczeni przez sztukę! Odbyło się podsumowanie projektu

fot. Weronika Baranowska

fot. Weronika Baranowska

W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią zakończył się projekt #„Zjednoczeni przez sztukę!”, który dofinansowany został przez Powiat Nakielski ze środków na zajęcia pozalekcyjne.

Koordynatorem była Joanna Świderska, która zaprosiła do współpracy p. Wiolettę Ossowską i Środowiskowy Dom Samopomocy w Nakle nad Notecią. W zajęciach, których celem było szerzenie wolontariatu, aktywizacja młodzieży, jednoczenie środowisk, rozwijanie umiejętności współpracowania z otoczeniem udział wzięło 25 osób z ZSŻŚ i 11 podopiecznych ŚDS. Od 1 kwietnia 2019r. do 29 listopada odbyły się: spotkanie z p. Anną Knasinską na temat pomocy dzieciom z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, rozmowa z przedstawicielem Środowiskowego Domu Samopomocy na temat funkcjonowania placówki, zajęcia teatralne, zajęcia plastyczne z podopiecznymi ŚDS, wyjazd integracyjny do Teatru im Horzycy w Toruniu, konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Zjednoczeni przez sztukę!” dla uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych, akcja charytatywna na rzecz dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy zorganizowana podczas „Tygodnia Dobroci”.

Podsumowanie projektu nastąpiło 29 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Tomasz Miłowski, który wręczył upominki i nagrody (karty upominkowe o wartości 100 i 50 złotych) uczestnikom konkursu plastycznego i fotograficznego, dyrektor ZSŻŚ p. Kazimierz Toczko złożył na ręce młodzieży z ZSŻŚ i podopiecznych ŚDS podziękowania za zaangażowanie w zadania projektowe. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie darów dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Na zakończenie spotkania wystąpiła „Grupa teatralna albo nie” z ZSŻŚ w przedstawieniu „Gwałtu, rety!”, w którym wykorzystano fragmenty powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.

Materiał: Joanna Świderska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)