Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Zebranie sprawozdawcze Salus Homini. Fundacja podsumowała ubiegły rok

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek fundacja Salus Homini dokonała podsumowania swojej# działalności w roku 2019. Czym zajmowała się fundacja i jakie ma plany na przyszły rok?

Spotkanie w całości poprowadziła prezes fundacji Salus Homini Dobrosława Jedynak, przedstawiając przybyłym gościom prezentację na temat działalności fundacji, której celem jest m.in. niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym, prowadzenie profilaktyki w zakresie zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz promocja i organizacja wolontariatu. Fundacja Salus Homini zorganizowała w roku 2019 wiele ciekawych wydarzeń, podczas których zbierane były pieniądze przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Fundacja w roku ubiegłym uzyskała przychody w kwocie nieco przekraczającej 68 tys. zł, na którą składają się pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej, wpływy z 1% podatku, wpłaty osób fizycznych i prawnych, dotacje celowe z pieniędzy nakielskiego urzędu gminy oraz darowizny rzeczowe. Jeśli chodzi o wydatki, to fundacja przeznaczyła 22 tys. 700 zł na sprzęt medyczny, 15 tys. 333 zł na pomoc indywidualną dla chorych, 8 tys. 400 zł na projekt przeznaczony dla dzieci oraz 2 tys. 400 zł na koszty związane z księgowością. Łącznie daje to kwotę 48 tys. 834 zł.

Fundacja Salus Homini niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym. Pacjenci Hospicjum Domowego NZOZ „Medicus” w Nakle i ich rodziny oraz Sue Ryder – hospicjum dla dzieci otrzymali dzięki fundacji sprzęt dla chorych paliatywnych. Fundacja pomaga także w zakupie leków, sprzętu rehabilitacyjnego, finansowaniu terapii oraz rehabilitacji osobom indywidualnym. Wspiera także projekt Hospicjum Olszewka realizowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Przedstawiono także plany fundacji na 2020 roku, która chce zorganizować m.in. IV Bal Charytatywny, kwestę w niedzielę palmową, obóz w Bieszczadach, profilaktykę onkologiczną, konferencję na temat pomagania dzieciom i młodzieży w kryzysach związanych z chorobą onkologiczną bliskich, śmiercią i innymi okolicznościami oraz warsztaty dla liderów młodzieżowych nastawione na zwiększenie umiejętności pomagania rówieśnikom w sytuacjach trudnych.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Meble łazienkowe
Masaż leczniczy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bon upominkowy
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kanapa
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)