Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Zbliża się Noc Świętojańska. Dzieci poznały tradycje i obyczaje

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej, Wiejski Dom Kultury i Biblioteka Publiczna – Filia w # Ślesinie, zorganizowały spotkanie dla uczniów z klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Pani Agnieszka opowiedziała o tej wyjątkowej nocy, jej zwyczajach oraz obrzędach związanych z Sobótką. Następnie dzieci poznały różne rodzaje ziół. Dowiedziały się także o ich niezwykłej mocy i symbolice. Później uczniowie wysłuchali bajki pt. „Kwiat paproci”, którą przeczytała pani Wioletta z biblioteki.

Najważniejszym zwyczajem zachowanym do naszych czasówjest puszczanie na wodę kolorowych wianków. Aby tradycji stało się zadość, uczestnicy spotkania samodzielnie wykonali wianki z ziół i kwiatów, które następnie zostały wrzucone do wody.

materiał: A. Wełniak/W.Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)