Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Zbliża się Noc Świętojańska. Dzieci poznały tradycje i obyczaje

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji zbliżającej się Nocy Świętojańskiej, Wiejski Dom Kultury i Biblioteka Publiczna – Filia w # Ślesinie, zorganizowały spotkanie dla uczniów z klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Pani Agnieszka opowiedziała o tej wyjątkowej nocy, jej zwyczajach oraz obrzędach związanych z Sobótką. Następnie dzieci poznały różne rodzaje ziół. Dowiedziały się także o ich niezwykłej mocy i symbolice. Później uczniowie wysłuchali bajki pt. „Kwiat paproci”, którą przeczytała pani Wioletta z biblioteki.

Najważniejszym zwyczajem zachowanym do naszych czasówjest puszczanie na wodę kolorowych wianków. Aby tradycji stało się zadość, uczestnicy spotkania samodzielnie wykonali wianki z ziół i kwiatów, które następnie zostały wrzucone do wody.

materiał: A. Wełniak/W.Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)