Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Zakupy przez internet. Warto je robić tylko u rzetelnych sprzedawców

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak wynika z prognoz pogody najbliższe dni przynieść mają znaczne ocieplenie. Podczas upałów # wiele osób decyduje się na zakup ogrodowych basenów. Niestety zdarzają się sytuację, że nierzetelni sprzedawcy oszukują i zapłacony towar nie zostaje w ogóle wysłany do zamawiającego. Warto być ostrożnym.

Kilkukrotnie już w sezonie letnim policjanci powiatu nakielskiego informowani byli o oszustwach przy kupnie ogrodowych basenów. We wszystkich zgłoszonych przypadkach pokrzywdzeni informowali, że mimo dokonanych opłat związanych z zakupem towaru, zamówiony basen nie dotarł, a kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Aby nie stracić gotówki i nie paść ofiarą oszustów warto przed dokonaniem transakcji sprawdzić wiarygodność sprzedawcy, opinię o sklepie internetowym i komentarze innych kupujących. Niestety w wielu przypadkach, to nie rozsądek, a okazyjna cena i chęć posiadania jak najszybciej zamawianego towaru decydują o zawarciu transakcji i przelaniu pieniędzy na konto sprzedawcy.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność. Warto podczas składania zamówienia wybrać opcję płatności przy odbiorze. Należy też w obecności kuriera sprawdzić zawartość paczki. Uczciwi sprzedawcy umożliwiają jedną i drugą opcję. Warto też dwa razy zastanowić się nad kupowaniem i przelewaniem pieniędzy za towar, którego cena znacznie odbiega od ceny rynkowej. Niestety najczęściej te super okazje łączą się z rozczarowaniem, kiedy zamówiony i opłacony towar nie dociera.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)