Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Zakup nowości wydawniczych. Biblioteki otrzymały dodatkowe środki

fot. archiwum

fot. archiwum

Uprzejmie informujemy, że 12 czerwca 2019 roku Minister Kultury i # Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Zatwierdzony budżet dla Priorytetu 1 wynosi 26,5 mln zł i umożliwia bibliotekom publicznym zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Podział środków dla bibliotek publicznych powiatu nakielskiego przedstawia się następująco:
- Gminne Centrum Kultury i Bibliotek im. Klary Prillowej w Kcyni – 8 014 zł
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy – 5 076 zł
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią - 22 504 zł
- Gmina Biblioteka Publiczna w Sadkach – 4 703 zł
- Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie - 18 904 zł

Ogółem biblioteki publiczne powiatu nakielskiego na zakup nowości wydawniczych w 2019 r. otrzymały dodatkowe środki w wysokości 59 201 zł.

Do 10 października 2019 r. biblioteki sukcesywnie otrzymywały przyznane dotacje.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)