Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Zakup nowości wydawniczych. Biblioteki otrzymały dodatkowe środki

fot. archiwum

fot. archiwum

Uprzejmie informujemy, że 12 czerwca 2019 roku Minister Kultury i # Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Zatwierdzony budżet dla Priorytetu 1 wynosi 26,5 mln zł i umożliwia bibliotekom publicznym zakup książek, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Podział środków dla bibliotek publicznych powiatu nakielskiego przedstawia się następująco:
- Gminne Centrum Kultury i Bibliotek im. Klary Prillowej w Kcyni – 8 014 zł
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy – 5 076 zł
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią - 22 504 zł
- Gmina Biblioteka Publiczna w Sadkach – 4 703 zł
- Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie - 18 904 zł

Ogółem biblioteki publiczne powiatu nakielskiego na zakup nowości wydawniczych w 2019 r. otrzymały dodatkowe środki w wysokości 59 201 zł.

Do 10 października 2019 r. biblioteki sukcesywnie otrzymywały przyznane dotacje.

Zadanie zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)