Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lipca 2020

Zagraniczne staże Staszica. Program Erasmus+ ogłosił wyniki

fot. Staszic

fot. Staszic

W dniu 26 czerwca 2020 r. Narodowa Agencja programu# Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursów w 2020 r. dotyczące mobilności związanych z kształceniem zawodowym młodzieży oraz doskonaleniem kadry.

W Staszicu w latach 2020-2022 zostaną zrealizowane dwa projekty stażowe dla uczniów.

Pierwszy z nich "Praktyka czyni mistrza", będzie realizowany przez szkołę - i zakłada staże zawodowe w Hiszpanii dla uczniów kształcących się na kierunkach informatycznym i logistycznym.

Realizatorem drugiego projektu "Profesjonalna praktyka twoją szansą" jest Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica, której projekt zakłada realizację staży w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii młodzieży kształcącej się na kierunkach technik organizacji turystyki, technik informatyk, technik logistyk i technik ekonomista. Projekt Fundacji zakłada wspólne mobilności uczniów Staszica
i więcborskiego Ekonomika. Czekamy natomiast na informację dotyczącą akceptacji wniosków z listy rezerwowej, z programu doskonalenia kadr, na której na oczekuje kolejny złożony przez szkołę projekt. Szanse na jego są sfinansowanie są bardzo duże, albowiem jest na wysokiej, 69. pozycji.  W ubiegłym roku dofinansowano 180 projektów z listy rezerwowej.

Główne cele staży, to przede wszystkim zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych uczniów. Wyjazdy umożliwią uczniom szkoły (przyszłym absolwentom) zdobycie wiedzy, umiejętności
i poznanie praktycznych rozwiązań przydatnych i pożądanych zarówno na lokalnym jak i europejskim rynku pracy, połączone z doskonaleniem umiejętności językowych oraz poszerzaniem horyzontów myślowych będących zaczątkiem do samorealizacji.

Przed i pomiędzy wyjazdami uczniowie będą brali udział w zajęciach w ramach przygotowania kulturowo-językowego.

Tekst: Paweł Gorecki

Auto nie wyraża zgody na zamieszczanie komentarzy.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)