Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Zachowała czujność i nie dała się oszukać. Policjanci ostrzegają

Rozsądne i ostrożne zachowanie mieszkanki szubińskiej gminy uchroniło kobietę przed #utratą gotówki oraz włamaniem na jej konto bankowe. Jednak oszuści w dalszym ciągu są aktywni, dlatego ten przypadek powinien dla wszystkich być przestrogą, a zachowanie kobiety wzorem do naśladowania.

Oszuści działający w sieci w dalszym ciągu są bardzo aktywni. Aby pozyskiwać w sposób nielegalny gotówkę próbują różnych sposobów, jednym z nich jest przesyłanie wiadomości mailowych z informacją o rzekomych zadłużeniach wynoszących zazwyczaj kilka złotych. W mailach często używają nazw popularnych portali, za pośrednictwem których robić można zakupy.

Taką właśnie wiadomość opatrzoną logo znanego portalu otrzymała mieszkanka szubińskiej gminy. Nadawca maila poinformował o zadłużeniu, jakie miała mieć kobieta z tytułu „kosztów operacyjnych”. Aby ułatwić uregulowanie rzekomych długów w wiadomości podany był link, który automatycznie przekierowywał do bankowości elektronicznej, za pośrednictwem której należność miała być szybko uregulowana.

Kobieta wykazała się rozsądkiem i dużą ostrożnością, nie postąpiła zgodnie z przesłanymi instrukcjami, a będąc pewna, że ktoś próbuje ją oszukać, zgłosiła sprawę szubińskiej policji.

Tego typu wiadomości przesłane mailem, czy za pośrednictwem sms z całą pewnością są próbą oszustwa oraz pozyskania dostępu do konta bankowego. Rozsądne zachowanie zgłaszającej uchroniło jej oszczędności przed przestępcami, dlatego policjanci powiatu nakielskiego apelują do mieszkańców o taki rozsądek. Zanim wykonamy polecenia przestępców warto się dobrze zastanowić, czy przesłane do nas treści są wiarygodne.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)