Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Wpływ pandemii na społeczeństwo. Ostatni wykład w zimowym semestrze

fot. Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

fot. Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

Wraz z początkiem pandemii COVID-19 mierzyliśmy się jako# społeczeństwo z różnymi czynnikami mającymi znaczny wpływ na zdrowie psychiczne.

Wśród nich możemy wyróżnić: lęk przed zarażeniem, dystans społeczny, izolacja, pogorszenie sytuacji finansowej czy kwarantanna.

Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego prelegentką była Krystyna Wegner – Kowalska miał na celu omówienia tych nowych dla nas zjawisk wpływających na zdrowie psychiczne całych rodzin, a zwłaszcza osób samotnych.

Samotność do tej pory była uważana za bardzo istotny problem na całym świecie. Pandemia niestety nie pomogła w obniżeniu ciągle rosnącej liczby osób samotnych co przełożyło się na znaczny wzrost zaburzeń depresyjnych. Pani Krystyna podkreśliła, że zawsze należy rozważyć kontakt ze specjalistą, a będąc w izolacji nadać sobie rytm dnia, dbać o aktywność fizyczną, co doskonale wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Na zakończenie słuchacze wykonali kilka ćwiczeń fizycznych oraz zadań usprawniających pracę obu półkul mózgu, tak aby w pełni wykorzystać ich ogromny potencjał.

Ten ostatni wykład w semestrze zimowym zakończył się gromkimi brawami dla Pani Krystyny, którą już dziś poproszono o wykład w następnym półroczu.

Materiał: Lidia Bembnista - Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 32 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)