Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Wpadł podczas kontroli drogowej. Zatrzymano 750 paczek papierosów

fot. pow.

fot. pow.

750 paczek papierosów oraz 4 kg tytoniu bez znaków akcyzy zatrzymali #funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do obrotu wyniosłyby 22 tys. zł.

Funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu zatrzymali do kontroli w okolicach Płocka, samochód osobowy marki Opel. W przestrzeni bagażowej pojazdu mundurowi znaleźli papierosy bez wymaganych znaków akcyzy. Przeszukano także mieszkanie kierowcy, w którym wykryto kolejne paczki papierosów bez banderol lub z białoruskimi znakami akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 750 paczek papierosów różnych marek, a także 4 kg nielegalnego tytoniu.

Podejrzany, 59-letni mieszkaniec Płocka, któremu postawiono zarzut paserstwa akcyzowego, przyznał się do posiadania i rozprowadzania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Przypominamy:
Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

 

 

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Anonim, w dniu 29-09-2022 16:42:26 napisał:

  A co naklo 24 obchodzi Płock

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obserwator, w dniu 29-09-2022 22:38:13 napisał:

  A gdzie artykuł o wczorajszym o wylądowanym samochodzie w rowie opodal ścieżki na obwodnicy między rondami Paterek w stronę Występu?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metryczka dziecka A4
20PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)