Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Wiosenny piknik w Małocinie. Na dzieci czekała przejażdżka końmi

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 10 czerwca dzieci 5-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.# Odwiedziły swoją koleżankę z grupy Amelkę, która mieszka ze swoimi rodzicami. Rodzice dziewczynki prowadzą tam duże gospodarstwo rolne. Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

W tym dniu Amelkę odwiedziła ciocia Sabina, która przygotowała dla małych przedszkolaków dwie niespodzianki. Jedną z nich była przejażdżka na dużym koniu oraz na małym kucyku. Była to dla dzieci wielka frajda ponieważ mogły dosiąść prawdziwego konia. Drugą niespodzianką był pokaz węży. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały  się wiele ciekawych rzeczy m.in. gdzie one żyją i czym się żywią.

Następnie przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z byczkami. Przedszkolaki z bliska mogły  przyglądać się zwierzętom, pogłaskać je oraz nakarmić sianem. Następnym miejscem które zwiedziły była obora z krowami i cielaczkami.  Tam dowiedziały się również co one jedzą i jak należy o nie dbać by były zdrowe.

Przedszkolaki mogły zobaczyć również maszyny rolnicze, takie jak bronę, pług, snopowiązałki, owijarkę, grabiarkę, rozrzutnik do obornika.

Wokół gospodarstwa rozciągało się wielkie pole, na którym to rosło zboże,  blisko domu ogród pełen drzew owocowych, wiśni, czereśni, jabłoni. W przydomowym ogródku rosły warzywa, które dzieci na co dzień widzą tylko na straganie.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było ognisko oraz upieczone na nim kiełbaski i ciepłe bułeczki. Po sytym posiłku był odpoczynek na kocykach. Następnie Amelka zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy na placu zabaw. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, bujać się na bujawkach, strzelać gole do mini bramki oraz bawić się w piasku.

Pogoda dopisała a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie witali je oczekujący rodzice. 

Przedszkolaki wraz z paniami dziękują rodzicom Amelki i cioci Sabinie za miło spędzony czas.

materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)