Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Wiosenny piknik w Małocinie. Na dzieci czekała przejażdżka końmi

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 10 czerwca dzieci 5-letnie wraz ze swoimi opiekunkami pojechały na wiosenny piknik do Małocina.# Odwiedziły swoją koleżankę z grupy Amelkę, która mieszka ze swoimi rodzicami. Rodzice dziewczynki prowadzą tam duże gospodarstwo rolne. Na miejscu czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji.

W tym dniu Amelkę odwiedziła ciocia Sabina, która przygotowała dla małych przedszkolaków dwie niespodzianki. Jedną z nich była przejażdżka na dużym koniu oraz na małym kucyku. Była to dla dzieci wielka frajda ponieważ mogły dosiąść prawdziwego konia. Drugą niespodzianką był pokaz węży. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały  się wiele ciekawych rzeczy m.in. gdzie one żyją i czym się żywią.

Następnie przedszkolaki zwiedziły całe gospodarstwo. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora z byczkami. Przedszkolaki z bliska mogły  przyglądać się zwierzętom, pogłaskać je oraz nakarmić sianem. Następnym miejscem które zwiedziły była obora z krowami i cielaczkami.  Tam dowiedziały się również co one jedzą i jak należy o nie dbać by były zdrowe.

Przedszkolaki mogły zobaczyć również maszyny rolnicze, takie jak bronę, pług, snopowiązałki, owijarkę, grabiarkę, rozrzutnik do obornika.

Wokół gospodarstwa rozciągało się wielkie pole, na którym to rosło zboże,  blisko domu ogród pełen drzew owocowych, wiśni, czereśni, jabłoni. W przydomowym ogródku rosły warzywa, które dzieci na co dzień widzą tylko na straganie.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było ognisko oraz upieczone na nim kiełbaski i ciepłe bułeczki. Po sytym posiłku był odpoczynek na kocykach. Następnie Amelka zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy na placu zabaw. Można było skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, bujać się na bujawkach, strzelać gole do mini bramki oraz bawić się w piasku.

Pogoda dopisała a dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola, gdzie witali je oczekujący rodzice. 

Przedszkolaki wraz z paniami dziękują rodzicom Amelki i cioci Sabinie za miło spędzony czas.

materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)