Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 października 2018

Wielobój Rzeczny. Uczniowie z Samostrzela obronili mistrzowski tytuł

fot: Katarzyna Mrówka, IV TW

fot: Katarzyna Mrówka, IV TW

W środę, tj. 26.09.2018 r. na terenie Nakielskiej Przystani odbył się kolejny Wielobój Rzeczny, # zorganizowany przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

W zawodach udział wzięły reprezentacje ze szkół Powiatu Nakielskiego,  w tym po raz kolejny, wielokrotni triumfatorzy, uczniowie Technikum w Samostrzelu. Drużyna wystartowała w następującym składzie:  Michał Sołdan (kapitan), Norbert Biernacki, Jan Leppert, Marcin Jurgoński, Patryk Kowalski, Wojciech Olearczyk, Mateusz Pazderski,  Olgierd Sołdan, Patryk Tomaszewski, Dawid Zawicki oraz Magdalena Grześkowiak i Dominika Niemczewska. 

Po uroczystym otwarciu zawodów, rozpoczęły się pierwsze konkurencje wodne. Były to wyścigi kajaków dwuosobowych i jednoosobowych. Tutaj liczył się najlepszy czas na mecie. Następnie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami omijania kajakiem przeszkód w slalomie.  Po tym etapie rozgrywek Samostrzel zajmował I miejsce, choć ostatecznym przypieczętowaniem zwycięstwa były wygrane w dyscyplinach zręcznościowych: wspinanie po linie pionowej i przejście po linie poziomej oraz rzut do celu.

Od początku do końca sportowych zmagań uczestnicy wykazali hart ducha, niezwykłe poświęcenie, odwagę oraz niesamowite zaangażowanie. Drużyna  cały czas wzajemnie wspierała się i dopingowała, stanowiąc jedność, mimo niesprzyjającej aury, silnego wiatru i niskiej temperatury. Uczniów do walki zagrzewali również ich opiekunowie: p. Teresa Domalewska i p. Radosław Hyży.

Tekst: Katarzyna Mrówka, IV TW

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)