Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność. Budowanie najwyższej wieży w nitek makaronu, fantazjowanie na podstawie rysunku kolegi/koleżanki, czy też tworzenie różnych opowieści skupionych wokół emocji lub przerysowanej, słodkiej tematyki to tylko niektóre z nich. Ćwiczenia rozwijały również kompetencje społeczne, gdyż efekty pracy niejednokrotnie ściśle związane były z umiejętnością współpracy w grupie. Warsztaty okazały się okazją do doskonałej zabawy, poznania siebie i odkrycia nowych możliwości. Kreatywna postawa uczniów pozytywnie zaskoczyła panią psycholog oraz samych uczestników warsztatów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Kreatywność przede wszystkim!”, który realizowany był dzięki grantowi pozyskanemu ze Starostwa Nakielskiego.
Warsztaty były jednym z punktów programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. Efektem pracy uczniów podczas zajęć będą trzy książeczki napisane w języku angielskim. Pierwsza – ‘Little Red Wolfy Hood’ ukazała się w maju. Kolejna – ‘Tarzaness’ znajduje się właśnie w druku i wkrótce trafi do nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Koordynatorem projektu jest pani Joanna Betscher.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)