Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Walne zebranie strażaków. Druhowie odebrali odznaki za wysługę lat

fot. MM

fot. MM

Ochotnicza Straż Pożarna w Potulicach dokonała podsumowania ubiegłego roku. Piątkowe #zebranie sprawozdawcze było również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań zarówno druhom, jak i wszystkim lokalnym społecznikom.

Po wprowadzeniu sztandaru OSP w Potulicach oraz przywitaniu gości specjalnych przez prezesa jednostki Krzysztofa Rogalskiego, zgromadzone w remizie osoby zostały poproszone o powstanie, bowiem do ślubowania na członkinie OSP przystąpiły dwie młode druhny. Chwilę później zasłużeni strażacy otrzymali odznaki za wysługę lat. Tego dnia wyróżnienia odebrali następujący druhowie: Tomasz Niemyjski (35 lat), Krzysztof Ksobiak (30 lat), Krzysztof Rogalski (30 lat), Waldemar Kałużny (10 lat) oraz Mateusz Sobociński (10 lat).

Nie zabrakło również sprawozdania z działalności jednostki. OSP w Potulicach liczy obecnie 58 członków zwyczajnych oraz 8 honorowych, w tym 29 kobiet. Jednostka posiada także Młodzieżową Drużynę Pożarniczą liczącą 11 druhen oraz Kobiecą Drużynę Pożarniczą liczącą 9 druhen. Jeśli chodzi o działalność ratowniczą, to w roku 2019 jednostka uczestniczyła w 55 akcjach, w tym: gaszenie pożarów (21) oraz likwidacji miejscowych zagrożeń (30). Pozostałe 4 alarmy okazały się fałszywe. OSP w Potulicach uczestniczyła także trzykrotnie w działaniach poza terenem gminy Nakło.

Finanse jednostki ukształtowały się następująco: łączne dochody w roku 2019 wyniosły 32 tys. 353 zł, z kolei wydatki – 31 tys. 177 zł. Na zakończenie wręczone zostały podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc i organizację festynu „Wszyscy dla Zuzi”, którego celem było zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację Zuzanny Mrówczyńskiej.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  CiekawyGosc, w dniu 25-01-2020 17:53:01 napisał:

  Apropo atmosfery zebrań gminnych w OSP, możnaby stworzyć ankietę nt. urzędnika jakim jest Komendant Gminny i oceny jego pracy. Myślę, że ciekawe opinie mogłoby się ukazać pod taką ankieta.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Farmutil, w dniu 25-01-2020 21:06:48 napisał:

  Fajne te laseczki

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Smieszne, w dniu 26-01-2020 23:24:58 napisał:

  Koło Gospodyń Wiejskich musiało wstąpić w szeregi bo by ta cała śmieszna jednostka upadła?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  199-071, w dniu 27-01-2020 23:53:56 napisał:

  Komuś się przytyło. W.K. hahaha. pzdr. zgredziu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zabieg parafinowy
Elewacje
Kalkulatory
od 6,90PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)