Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Walne zebranie strażaków. Druhowie odebrali odznaki za wysługę lat

fot. MM

fot. MM

Ochotnicza Straż Pożarna w Potulicach dokonała podsumowania ubiegłego roku. Piątkowe #zebranie sprawozdawcze było również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań zarówno druhom, jak i wszystkim lokalnym społecznikom.

Po wprowadzeniu sztandaru OSP w Potulicach oraz przywitaniu gości specjalnych przez prezesa jednostki Krzysztofa Rogalskiego, zgromadzone w remizie osoby zostały poproszone o powstanie, bowiem do ślubowania na członkinie OSP przystąpiły dwie młode druhny. Chwilę później zasłużeni strażacy otrzymali odznaki za wysługę lat. Tego dnia wyróżnienia odebrali następujący druhowie: Tomasz Niemyjski (35 lat), Krzysztof Ksobiak (30 lat), Krzysztof Rogalski (30 lat), Waldemar Kałużny (10 lat) oraz Mateusz Sobociński (10 lat).

Nie zabrakło również sprawozdania z działalności jednostki. OSP w Potulicach liczy obecnie 58 członków zwyczajnych oraz 8 honorowych, w tym 29 kobiet. Jednostka posiada także Młodzieżową Drużynę Pożarniczą liczącą 11 druhen oraz Kobiecą Drużynę Pożarniczą liczącą 9 druhen. Jeśli chodzi o działalność ratowniczą, to w roku 2019 jednostka uczestniczyła w 55 akcjach, w tym: gaszenie pożarów (21) oraz likwidacji miejscowych zagrożeń (30). Pozostałe 4 alarmy okazały się fałszywe. OSP w Potulicach uczestniczyła także trzykrotnie w działaniach poza terenem gminy Nakło.

Finanse jednostki ukształtowały się następująco: łączne dochody w roku 2019 wyniosły 32 tys. 353 zł, z kolei wydatki – 31 tys. 177 zł. Na zakończenie wręczone zostały podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc i organizację festynu „Wszyscy dla Zuzi”, którego celem było zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację Zuzanny Mrówczyńskiej.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  CiekawyGosc, w dniu 25-01-2020 17:53:01 napisał:

  Apropo atmosfery zebrań gminnych w OSP, możnaby stworzyć ankietę nt. urzędnika jakim jest Komendant Gminny i oceny jego pracy. Myślę, że ciekawe opinie mogłoby się ukazać pod taką ankieta.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Farmutil, w dniu 25-01-2020 21:06:48 napisał:

  Fajne te laseczki

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Smieszne, w dniu 26-01-2020 23:24:58 napisał:

  Koło Gospodyń Wiejskich musiało wstąpić w szeregi bo by ta cała śmieszna jednostka upadła?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  199-071, w dniu 27-01-2020 23:53:56 napisał:

  Komuś się przytyło. W.K. hahaha. pzdr. zgredziu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Narożniki
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Tonery Directions
27PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Kanapa
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)