Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

23 lipca 2018

Wakacyjne zajęcia dobiegły końca. Dzieci aktywnie spędziły czas

fot. powierzone

fot. powierzone

Od 16 do 20 lipca w świetlicy wiejskiej w Gumnowicach odbywały się zajęcia wakacyjne. Dzieci # chętnie uczestniczyły w spotkaniach na których wykonywały prace plastyczne, brały udział w zabawach integracyjnych, sportowo-ruchowych oraz grach stolikowych.

Program wakacyjnych zajęć połączony był z zagadnieniami z zakresu profilaktyki. W przedostatnim dniu zajęć świetlicę odwiedzili Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz o zagrożeniach jakie mogą spotkać nas podczas wakacji.

Zaprezentowali dzieciom sprzęt do wyłapywania zwierząt oraz samochód służbowy, na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali  elementy odblaskowe, zwiększające widoczność na drodze.

Zajęcia prowadziła Agnieszka Wełniak.

materiał: Agnieszka Wełniak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)