Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

W Olszewce zawitał wyjątkowy gość. Szkoła gościła Mistrza Świata!

fot. Magdalena Werner

fot. Magdalena Werner

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Czasami się z nim rodzimy, #a czasami musimy go odnaleźć sami. Należy pamiętać o jednym - o tym, że każdy talent należy rozwijać.

Najlepszym przykładem ciężkiej pracy był nasz gość, 17 letni uczeń mieszkaniec Auguścina, uczeń ZSP w Samostrzelu - MISTRZ ŚWIATA 2019 w MTB Stunt'em - Waldemar Kukurowski. Jego umiejętności zachwyciły wszystkich uczniów naszej szkoły. Widzowie pokazu dowiedzieli się ciekawych informacji na temat MTB Stunt'em tj.: akrobacji rowerowych, które polegają na jeździe na tylnym/przednim kole, jeździe tyłem do kierunku jazdy oraz na akrobatyce, przy której wykonuje się rozmaite ewolucje. Warto dodać, że Waldek zainteresował się tym sportem w wieku 10 lat (2012rok), jednak do typowych treningów jak na MTB Stunt przystąpił mając 12 lat. Po 5 Latach ciężkiej pracy zaczął odnosić pierwsze sukcesy:

- 2 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2017 (wicemistrzostwo świata)
- 4 miejsce w MTBnet StuntChampionship 2017 (internetowe mistrzostwa świata)
- 1 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2018 (mistrzostwo świata)
- 2 miejsce w MTBnet StuntChampionship 2018 (internetowe mistrzostwa świata)
- 1 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2019

W w/w zawodach wygrywa ten, którego nietypowe triki, styl i płynność zdobędą uznanie jurorów, a tym samym najwięcej punktów czasie 3 minutowego przejazdu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji doradztwa zawodowego.

Materiał: Magdalena Werner

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)