Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

W Olszewce zawitał wyjątkowy gość. Szkoła gościła Mistrza Świata!

fot. Magdalena Werner

fot. Magdalena Werner

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Czasami się z nim rodzimy, #a czasami musimy go odnaleźć sami. Należy pamiętać o jednym - o tym, że każdy talent należy rozwijać.

Najlepszym przykładem ciężkiej pracy był nasz gość, 17 letni uczeń mieszkaniec Auguścina, uczeń ZSP w Samostrzelu - MISTRZ ŚWIATA 2019 w MTB Stunt'em - Waldemar Kukurowski. Jego umiejętności zachwyciły wszystkich uczniów naszej szkoły. Widzowie pokazu dowiedzieli się ciekawych informacji na temat MTB Stunt'em tj.: akrobacji rowerowych, które polegają na jeździe na tylnym/przednim kole, jeździe tyłem do kierunku jazdy oraz na akrobatyce, przy której wykonuje się rozmaite ewolucje. Warto dodać, że Waldek zainteresował się tym sportem w wieku 10 lat (2012rok), jednak do typowych treningów jak na MTB Stunt przystąpił mając 12 lat. Po 5 Latach ciężkiej pracy zaczął odnosić pierwsze sukcesy:

- 2 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2017 (wicemistrzostwo świata)
- 4 miejsce w MTBnet StuntChampionship 2017 (internetowe mistrzostwa świata)
- 1 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2018 (mistrzostwo świata)
- 2 miejsce w MTBnet StuntChampionship 2018 (internetowe mistrzostwa świata)
- 1 miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2019

W w/w zawodach wygrywa ten, którego nietypowe triki, styl i płynność zdobędą uznanie jurorów, a tym samym najwięcej punktów czasie 3 minutowego przejazdu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji doradztwa zawodowego.

Materiał: Magdalena Werner

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)