Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2021

Uroczyście przekazano wóz druhom z Sipior. Wśród gości Ewa Kozanecka

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

31 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie# średniego samochodu gaśniczego GBA 3,5/16 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach.

Samochód, który jednostka użytkuje od początku 2020 roku, a wcześniej - ze względu na pandemię wirusa - nie został oficjalnie przekazany, pozyskano ze środków:

  • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – 380 tys. zł,
  • Samorządu Gminy Kcynia – 240 tys. zł,
  • Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 180 tys. zł.

W uroczystości wzięli udział: Poseł Ewa Kozanecka, Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. bryg. Sławomir Herbowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Murawski, D-ca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Notecią st.kpt. Paweł Przybylski, samorządowcy z gminy Kcynia, na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem. Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Sipiorach ks. Jarosław Rusnak. Zaproszonych gości przywitał Prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach dh Andrzej Solarczyk.

Ponadto, w spotkaniu uczestniczyli Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego w Kcyni druh Damian Łyszczarz, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Kcyni druh Michał Olender oraz prezesi i naczelnicy ochotniczych straży pożarnych z gminy Kcynia, a także mieszkańcy Sipior i okolicznych sołectw oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)