Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2017

To był udany rok! Partnerstwo dla Krajny i Pałuk podsumowało swoje działania

fot. BG

fot. BG

12 grudnia w Restauracji „Gęsia Dolina” w Ślesinie stowarzyszenie „Partnerstwo dla #Krajny i Pałuk” podsumowało działania w mijającym roku. Był to szczególnie owocny czas na wielu kierunkach działalności.

Wśród przybyłych gości byli m.in. starosta Tomasz Miłowski, burmistrz Nakła Sławomir Napierała, zastępcy burmistrza Piotr Kalamon i Krzysztof Błoński, burmistrz Szubina Artur Michalak, burmistrz Mroczy Leszek Klesiński, wójt Sadek Dariusz Gryniewicz oraz zastępca Piotr Hemmerling.

Od 2009 roku „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wdraża program LEADER. Jego głównym celem jest rozwój obszarów wiejskich, uwzględniając w nim turystykę i rekreację, a także zachowanie i promocję dziedzictwa kulturowego Krajny i Pałuk. Środki uzyskane z Unii Europejskiej przeznaczone są na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). Dzięki tym środkom w 2017 roku udało się zrealizować kilka znaczących inwestycji: budowę świetlicy w Ostrowie i Turzynie, infrastruktury rekreacyjnej w Kcyni, Grocholinie i Głogowińcu oraz przebudowę boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle. Oprócz organizowania konkursów na dotację, stowarzyszenie promuje dziedzictwo kulturalne oraz przyrodnicze pod szyldem Ekomuzeum Doliny Noteci. Jest to sieć łącząca pasjonatów zainteresowanych rozwijaniem turystyki lokalnej w oparciu o tradycję, historię i lokalne zasoby w przyrodzie Doliny Noteci. Stowarzyszenie nie zapomina również o przedsiębiorcach. Zorganizowano szereg spotkań informacyjno – branżowych dla przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i sektora publicznego. Dofinansowano przedsiębiorstwa, co umożliwiło ich dalszy rozwój poprzez zwiększenie miejsc pracy. Przyznano również premię w wysokości 50 tysięcy złotych dla osób, które podjęły się prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo objęto różnego rodzaju projekty, które otrzymały grant w postaci 20 tysięcy złotych. Tematyka dotyczyła ochrony środowiska i zachowania dziedzictwa lokalnego. Otrzymały je: Stowarzyszenia Krajna, Rozwoju wsi „Doradca”, OSP Górki Zagajne, Lokalna Grupa Rybacka „Nasza Krajna i Pałuki”, Nakielsis Deo, Fundacja Civitas, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi „Trzeciewnica i Suchary”, „Drzewianowo” i „Olszewka i Lubaszcz” oraz Fundacja Towarzystwo Naukowo – Edukacyjne Sapere Aude.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dzięki programowi „Młody Talent Krajny i Pałuk” doceniono wyróżniających się mieszkańców powiatu, przyznając stypendia. Nowością, którą realizuje stowarzyszenie jest współpraca z Krajną Złotowską i Krajną nad Notecią w projekcie „Cztery pory roku na Krajnie”. Program ma na celu promowanie regionu, poprzez stworzenie m.in. aplikacji mobilnej promującej walory Krajny, opracowanie leksykonu Krajny, przeprowadzenie zajęć kulinarnych dla dzieci i młodzieży o charakterze edukacji regionalnej i organizację wydarzeń promocyjnych.

Rok 2017 był bardzo owocny dla „Partnerstwa dla Krajny i Pałuk”, które z roku na rok poszerza swoją działalność. Na sam koniec podsumowania działań, Zarząd stowarzyszenia złożył wszystkim osobom działającym na rzecz promocji regionu, najlepsze życzenia. 

Oceń artykuł: 17 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    lol, w dniu 14-12-2017 08:24:34 napisał:

    Smiesne

    odpowiedz

    • 0 (0)

    podatniczka, w dniu 14-12-2017 21:54:42 napisał:

    Brawo! Brawo!!! Więcej dać nielegalnym! Albo tym którzy prowadzili nielegalkę pod waszymi skrzydłami i dostają dotacje! Czekam kiedy emerytowi policjantowi dacie dotacje że 5 lat prowadził nielegalkę? Pod skrzydłami Starostwa i i Gminy!!!! Trzeba żyć w układzie to się ma kasę!! Chore to wszystko!!!!

    odpowiedz

    • 1 (1)

    kk, w dniu 15-12-2017 08:26:15 napisał:

    Wincej orgaznizacji LGD. Wincej biurokracji! Wincej kosztów podatnika. Aby wszystkim żyło się lepiej!

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Vlad, w dniu 15-12-2017 08:29:08 napisał:

    90 % uczestników było tam służbowo. Teraz kochani przeliczcie koszty roboczogodzin uczestników. Przecież mamy tanie i przejrzyste państwo.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Konstrukcje stalowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek# w ciągu dnia. Dzięki niemu dostarczamy organizmowi węglowodany, które są źródłem energii.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)