Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

Taneczne sukcesy Aleksandry Kowalskiej. Ponad 13 lat na parkiecie

fot Joanna Kowalska

fot Joanna Kowalska

Ostatnie tygodnie pracowicie spędziła nasza Uczennica klasy 4a Aleksandra Kowalska, której pasją jest taniec.

Jej przygoda na parkiecie trwa już ponad 13 lat, w trakcie których wielokrotnie stawała na podium w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. Ola kilkukrotnie w swej sportowej karierze udanie brała udział w Mistrzostwach Polski jak i turniejach międzynarodowych. Naszą tancerkę można podziwiać w stylu standardowym, walcu angielskim, wiedeńskim, tangu, foxtrocie i quickstepie. Tańczy również styl latynoamerykański: rumbę sambę, cha-che, jive i paso doble.

W tegoroczny sezon weszła z nowym partnerem i od razu para zdobyła uznanie jury. W ostatnich trzech startach para stawała na podium a my mogliśmy być świadkami ich niezwykłych talentów.

W zawodach OTTS NAKLOVE 2022 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią para zdobyła trzecie miejsce w tańcach latynoamerykańskich a tuż za podium była w tańcach standardowych.

Równie udanie wystartowali w Kujawy Dance CUP 2022 w Osielsku gdzie bezkonkurencyjni okazali się w tańcach latynoamerykańskich a drugie miejsce zajęli w tańcach standardowych.

Ola startowała również w Pucharze Polski FTS Słupsk gdzie wraz z partnerem zajęła drugie miejsce w tańcach latynoamerykańskich.

Gratulujemy sportowych osiągnięć i z uwagą będziemy przyglądać się kolejnym tanecznym zmaganiom naszej uzdolnionej uczennicy.

Material: Marcin Kuliński / ZS. im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)