Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 września 2020

Szkolenie strażników miejskich i gminnych w zakresie kontroli ruchu drogowego

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

12 września 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się# szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli ruchu drogowego. W szkoleniu uczestniczyło 20 funkcjonariuszy straży miejskich i gminnej z Mroczy, Mogilna, Nakła nad Notecią oraz Sadek.

Podczas spotkania omawiane były kwestie dotyczące uprawnień strażników miejskich/ gminnych przy wykonywaniu czynności służbowych w zakresie egzekwowania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami w zakresie posiadanych uprawnień. Ponadto zostały omówione również obowiązki jakie spoczywają na zarządcach dróg publicznych w tym dróg wewnętrznych w zakresie prawidłowego i zgodnego z przepisami ich oznakowania znakami poziomymi i pionowymi.

Zajęcia przygotował i przeprowadził mgr. podinsp. Tomasz Ziemiański - ekspert KWP w Gdańsku w zakresie postępowań w sprawach o wykroczenia oraz ruchu drogowego wykładowca w Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych w Gdańsku.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński - Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)