Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 maja 2022

Szereg nieprawidłowości na posesji w Gumnowicach. Trwają kontrole

fot. archiwum

fot. archiwum

Nieustannie trwają prowadzone kontrole prywatnych posesji przez# Straż Miejską w Nakle nad Notecią. W minionym roku wykonano aż 846 kontroli nieruchomości. Z kolei od początku bieżącego roku przeprowadzono ich 68.

Podczas kontroli posesji strażnicy miejscy zwracają uwagę na:

  1. numer porządkowy posesji,
  2. częstotliwość opróżniania przydomowych zbiorników na nieczystości płynne,
  3. złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  4. sposób gromadzenia oraz pozbywania się odpadów komunalnych,
  5. posiadanie kompostownika i prawidłowe składowanie w nim odpadów,
  6. obowiązkowe szczepienie psa, jeżeli osoba kontrolowana posiada zwierzę,
  7. przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej.

W dniu 12.05.2022 roku w Gumnowicach podczas jednej z kontroli nieruchomości strażnicy miejscy ujawnili szereg nieprawidłowości, takich jak: odprowadzanie ścieków do gruntu, zaleganie odpadów w postaci gruzu, opon i płyt meblowych, brak kompostownika pomimo złożonej deklaracji, brak umowy i pokwitowań za wywóz nieczystości ciekłych. Właściciel tej posesji został ukarany wysokimi mandatami karnymi.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich właścicieli nieruchomości o przestrzeganie obowiązujących przepisów, aby tym samym uniknąć sankcji karnych. Straż Miejska zapewnia, iż kontrole nieruchomości będą nadal kontynuowane.

Materiał: A. Warmke - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)