Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Święto Plonów w Mroczy. Zabawa dożynkowa coraz bliżej

fot. pow.

fot. pow.

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się pierwsze# Święto Plonów w naszym powiecie! Tym razem Gminno-Powiatowo-Parafialne Dożynki odbędą się w Mroczy.

Tradycyjnie wydarzenia rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, następnie procesja przeniesie się na Stadion Miejski w Mroczy. Na stadionie czekać na nas będzie mnóstwo dożynkowych atrakcji oraz muzycznej zabawy.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, licytacja chlebów, prezentacja traktorów czy ogłoszenie wyników konkursu „Zieleń Blisko Nas” to tylko niektóre z przewidzianych na to popołudnie wydarzeń.

Część muzyczną rozpocznie występ kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane”. Początki zespołu funkcjonującego przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Ta folklorystyczna grupa od lat uświetnia wydarzenia skocznymi i żywiołowymi występami. Kaszubi już oficjalnie uznani są za oddzielną grupę etniczną, która posiada fascynującą kulturę i niezwykle bogaty strój ludowy. Kultura kaszubska na wyciągnięcie ręki? Już w najbliższą niedzielę!

O oprawę muzyczną zadba także Natalia Capelik-Muianga – finalistka 8 edycji Mam Talent, ćwierćfinalistka The Voice of Poland 9. Następnie publiczność rozkręci zespół „Chłopaki nie płacą” z aktorem-muzykiem Michałem Milowiczem na czele!

W tym roku aż trzy pary zostały dożynkowymi starostami! Z ramienia Powiatu Nakielskiego jest to Katarzyna Olearczyk z Rozwarzyna i Tomasz Bagnerowski z Turzyna. Gminę Mrocza dumnie reprezentować będzie Violetta Sikorska z Samsieczynka oraz Piotr Mnichowski z Kaźmierzewa. Parafialnymi starostami w tym roku zostali: Ewa Okonek i Maciej Dzieszka z Mroczy.

Na imprezę zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol oraz ks. proboszcz – Wojciech Cierniak.

Szczegóły na plakacie.

Materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)