Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2020

Strażnicy miejscy mają pełne ręce roboty. W czasie wakacji podjęli 231 interwencji

fot. SM

fot. SM

Wraz z nadejściem miesiąca sierpień nastąpił półmetek tegorocznych wakacji. W okresie #wakacyjnym Straż Miejska w Nakle nad Notecią zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Strażnicy Miejscy podczas służb w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2020” dokładnie patrolują całe miasto oraz okoliczne wsie. Od dnia rozpoczęcia wakacji do dnia dzisiejszego tj. 6 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze wykonali: 46 kontroli placów zabaw, 47 patroli przystani MARINA, 44 patrole nakielskich łazienek, 27 patroli brzegu rzeki Noteć, 32 kontrole terenów szkół, 30 patroli sołectw wraz z rozmowami przeprowadzonymi z sołtysami, 5 kontroli terenów przy świetlicach wiejskich, 22 kontrole orlików, 3 kontrole boisk, 35 patroli parków miejskich, 5 kontroli dworca PKP. W pierwszym miesiącu wakacji podjęli aż 231 interwencji.

Straż Miejska korzysta również z Miejskiego Monitoringu Wizyjnego, który posiada ponad 60 kamer znajdujących się na terenie Nakła nad Notecią, dzięki czemu strażnicy monitują na bieżąco wszelakie zagrożenia w ich obrębie. Dzięki zapisowi z kamer Miejskiego Monitoringu Wizyjnego Straż Miejska zlokalizowała miejsca przemieszczania się na terenie miasta poszukiwanej starszej osoby z dzieckiem.

Materiał: pom. admin. Agnieszka Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)