Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2021

Ścieżka na trasie Nakło - Łochowice. Sprawdzili postępy prac

fot. pow.

fot. pow.

Prace na ścieżce pieszo-rowerowej na# trasie Nakło - Łochowice zbliżają się do końca.

Aktualnie finalizowany jest odcinek pomiędzy rondem Poznańskim i Potulickim przy obwodnicy w Nakle nad Notecią. 26 lipca br. (poniedziałek) Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Bartoszem Lamprechtem osobiście doglądnęli prac na rzeczonym odcinku. Zakończenie budowy zaplanowano do końca sierpnia br. Powstanie niniejszej trasy umożliwi bezpieczne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów na trasie Nakło - Łochowice.

Ścieżka ma długość 14,6 km i szerokość 2,5 m. Koszt robót budowlanych to 5,5 mln zł, jednak dzięki współpracy Powiatu Nakielskiego i Gminy Nakło nad Notecią na niniejsze przedsięwzięcie udało się pozyskać ponad 4 miliony złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Oś priorytetowa 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działanie 3.5. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT Poddziałanie 3.5.2 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020). Wykupy gruntów pod budowę ścieżki wyniosły 1,1 mln zł. Dodatkowo z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury na Kanale Bydgoskim i Paramelce wybudowano dwie kładki dla pieszych i rowerzystów. Koszt budowy kładek wyniósł 1,3 mln zł, w tym dofinansowanie z rezerwy 600 tys. zł.

Materiał: Magdalena Stepka - Zarząd Dróg Powiatowych

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)