Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Rozmowy o różnych zagrożeniach. Uczniowie wiele się dowiedzieli

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Uczniowie klas V-VIII podczas spotkania z nakielskimi policjantami dowiedzieli się wiele o # zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać. Nie zabrakło też informacji o obowiązującym prawie i tym, jakie ma ono zastosowanie w przypadku nieletnich.

Nakielscy policjanci odwiedzili uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie. Policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci z klas V-VIII. Wybór klas nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie starsi uczniowie narażeni są bardziej na demoralizację.

Prowadzący spotkania mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowy sierż. szt. Zbigniew Wilczek, mówili wiele na temat niewłaściwego korzystania z sieci internetowej, wykorzystywania Internetu do popełniania różnego rodzaju przestępstw. Mowa była o cyberprzemocy, groźbach oraz hejcie. Policjanci przypominali, że publikowanie zdjęć bez zgody osoby uwiecznionej na fotografii, czy przerabianie zdjęć jest przestępstwem i w przypadku nieletnich grozi za nie odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

Mundurowi przestrzegali także przed używkami, informując o konsekwencjach zdrowotnych eksperymentowania z alkoholem i e-papierosami. Przypominali też, że może być to jeden z przejawów demoralizacji nieletniego, a za zachowania niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi grożą także kary zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Zzz, w dniu 23-01-2020 17:11:30 napisał:

  No przyda im się lekcja wychowania w tej szkole. Niektóre dzieci samych siebie przechodzą!!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wystepiak, w dniu 24-01-2020 11:04:29 napisał:

  Jak i niektórych rodziców

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble kuchenne
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)