Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
06 października 2017

Radni podjęli uchwałę. Dotację otrzyma tylko jedna parafia

fot. arch.

fot. arch.

W tym roku tylko parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle otrzyma #dotację z budżetu gminy. Chodzi o ćwierć miliona złotych.

Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami dotacje na renowację zabytków mogą otrzymywać podmioty na podstawie zasad określanych przez Radę Miejską i po podjęciu corocznej uchwały.

Podczas styczniowej sesji rady miejskiej, nakielscy radni zdecydowali o przekazaniu dotacji, w sumie 250 000 zł dla dwóch parafii, mających siedziby na terenie gminy - Parafii pw. Św Biskupa i Męczennika w Nakle - 150 000 zł i św. Mikołaja w Ślesinie - 100 000 zł. Okazało się jednak, że w bieżącym roku, z uwagi na przedłużającą się weryfikację wniosków o dotacje w urzędzie marszałkowskim, ślesińska parafia nie byłaby w stanie wykorzystać pieniędzy przyznanych przez nakielskich rajców, a miały one zostać spożytkowane na remont i konserwację dachu drewnianego kościoła oraz jego wnętrza.

Zdecydowano więc o przekazaniu tegorocznej puli środków na rzecz parafii pw. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle. - Wpłynął wniosek od ks. Tadeusza Michalaka, który prosi o zwiększenie o 100 000 zł dotacji na dach i na prace związane z nawałnicą - poinformował podczas prac w komisjach skarbnik gminy Nakło Tomasz Angielczyk. 28 września podczas sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę w sprawie tej zmiany. Zasadniczo, ilość środków przeznaczonych dla parafii nie uległa zmianie, nie rodzi to więc konsekwencji dla budżetu. Środki dla parafii w Ślesinie zostaną zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie. 

Oceń artykuł: 6 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (31)

  Artur, w dniu 06-10-2017 09:18:36 napisał:

  Ode mnie najwyżej ch*ja by dostali, lepiej wydać te pieniądze na jakieś lepsze cele np: szkolnictwo czy medycyna.

  odpowiedz

  • -12 (34)

  jagna, w dniu 06-10-2017 10:01:22 napisał:

  Artur ty chyba jak ch- j wyglądasz dlatego daj na medycynę może przerobią ciebie na coś pożyteczniejszego i milszego..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (12)

  Ola, w dniu 06-10-2017 12:24:50 napisał:

  W końcu by mogli pomalować kościół bo w środku są tak brudne ściany. Brzydko wygląda

  odpowiedz

  • 12 (20)

  realista, w dniu 06-10-2017 14:37:30 napisał:

  A nie lepiej by było dwa kościoły zlikwidować i zostawić jeden? W takim Nakle w zupełności wystarczy. Ludzi do kościoła chodzi coraz mniej. Szkoda pieniędzy, lepiej inaczej je spożytkować np. na dzieci, szkoły, etc.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  maj, w dniu 06-10-2017 18:32:09 napisał:

  Ręce opadają , gdy czyta się takie informacje o marnotrawieniu społecznych pieniędzy. Kościół św. Stanisława wygląda coraz gorzej. gdzie konserwator zabytków ?

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Dddddd, w dniu 06-10-2017 18:42:21 napisał:

  By przeznaczył te pieniądze dla ludzi którzy stracili dach nad głową po sierpniowej nawałnicy. A nie tym złodzieja dają jakby mało się naradli

  odpowiedz

  • 1 (5)

  czytelnik2, w dniu 06-10-2017 20:58:07 napisał:

  Radni się boją,nie długo wybory,a w kościele księża będą znowu prowadzić kampanię przedwyborczą ????

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aloch, w dniu 07-10-2017 10:20:59 napisał:

  Na wudke mu dejta ..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox zmarszczki lwie
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Sprawdzanie geometrii kół
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pizza
od 10PLN
Modne aranżacje
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)