Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2020

"Pszczółki" przygotowały piękne Jasełka. Dzieci otrzymały gromkie brawa

fot. Iwona Sobczak

fot. Iwona Sobczak

Dnia 16 stycznia 2020 r. klasa III a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią odwiedziła # grupę „Pszczółek” z Przedszkola Nr 2 w Nakle nad Notecią. Jak co roku dzieci przedszkolne przygotowały piękne Jasełka.

W historię narodzin Jezusa wprowadził wszystkich teatr cieni ukazujący potrzebę zbawienia i przyjścia Mesjasza na świat. Następnie główni bohaterowie: Święta Rodzina, aniołowie, pasterze i mędrcy przenieśli widzów w klimat dawnego Betlejem.

Sześciolatki z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role i starały się ukazać sens przeżywania Bożego Narodzenia. Misterium wzbogaciły piękne kolędy śpiewane przez najmłodszych. Jasełka w grupie „Pszczółek” przedstawione w formie teatru cieni spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Dzieci z klasy III a wraz ze swoimi Paniami były pod wielkim wrażeniem występów przedszkolaków i nagrodziły Aktorów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie. Już teraz serdecznie zapraszamy Pszczółki wraz ze swoimi Paniami na miłą rewizytę.

materiał: Iwona Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)