Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2021

Przedszkolaki pamiętały o Dniu Ziemi. Przyszły ubrane na zielono

fot. Przedszkole Niepubliczne Donald

fot. Przedszkole Niepubliczne Donald

W czwartek, 22 kwietnia, jak każdego roku obchodzony jest na# całym świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony.

Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego DONALD włączyli się również w akcję sprzątania świata. Na zajęciach dydaktycznych we wszystkich grupach wiekowych poruszana była tematyka segregowania śmieci. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Poza tym oglądały filmy edukacyjne przedstawiające piękno naszej przyrody oraz zdjęcia ukazujące przyrodę zniszczoną przez człowieka. Dzieci wykonały przeróżne prace plastyczne ,które odzwierciedlały zdobyte wcześniej wiadomości. Swoją ekologiczną wiedzę wykorzystały podczas sprzątania ogrodu przedszkolnego. Przedszkolaki z wielkim zapałem segregowały śmieci do kolorowych worków.

Wielkie sprzątanie placu zabaw zakończyło się wręczeniem orderów PRZYJACIEL PRZYRODY. Należy również nadmienić, że w Przedszkolu DONALD realizowany jest program ekologiczny MAŁY EKOPRZEDSZKOLAK.

Najważniejszy wniosek z tego dnia- wszyscy muszą dbać o środowisko naturalne. ZIEMIO NIE CHCEMY BYŚ ZOSTAŁA ZNISZCZONA, CHCEMY ABYŚ BYŁA CAŁA ZIELONA, WIĘC PRZYSIEGĘ CI SKŁADAMY ŻE ZNISZCZYĆ CIEBIE NIE DAMY.

Materiał: Mgr Katarzyna Geppert - Przedszkole Niepubliczne Donald 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)