Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

"Pomorskie tajemnice III Rzeszy". Spotkanie z Krzysztofem Drozdowskim

W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w # Bydgoszczy przy Starym Rynku 24 odbędzie się prezentacja książki pt. "Pomorskie tajemnice III Rzeszy" autorstwa Krzysztofa Drozdowskiego.

Publikacja omawia mało znane historie związane z okresem drugiej wojny światowej, które wydarzyły się na terenie takich miasta jak Bydgoszcz, Gdańsk, Nakło nad Notecią, Świecie, Grudziądz i wiele pomniejszych miejscowości, które były areną niezwykłych wydarzeń bądź mają bliski związek z niemieckimi konstruktorami cudownej broni Hitlera tzw. Wunderwaffe.

Książka  składa się z 23 rozdziałów, z których każdy opowiada inną historię.

Fragment z okładki:

"To co ukryte i niezbadane zawsze rozbudza wyobraźnię i chęć poznania. Tak jest również z historią II wojny światowej, która do dnia dzisiejszego kryje jeszcze wiele tajemnic. Niemal w każdym rejonie naszego kraju natrafić można na niewyjaśnione historie związane z tajnymi eksperymentami, niezbadanymi podziemiami czy też ukrytymi skarbami. Nie inaczej jest na Pomorzu, które jest pełne tajemnych historii. Nie wiele osób wie, że SS-Gruppenfűhrer Hans Kammler mieszkał w Bydgoszczy, jeden z najsłynniejszych projektantów samolotów Kurt Tank mieszkał w Nakle nad Notecią, a twórca rakiety V2 Wernher von Braun urodził się we Wyrzysku. A to tylko kilka ciekawostek związanych z tym regionem.  W książce znajdziecie historie o ukrytym złocie, tajnych broniach tzw. Wunderwaffe, które miały odmienić los wojny, zbrodniczych eksperymentach i wielu innych rzeczach których historia nie miała ujrzeć światła dziennego". 

Krzysztof Drozdowski - urodził się 15.03.1985 roku w Bydgoszczy. Historyk, społecznik, działacz na rzecz podniesienia świadomości historycznej w Bydgoszczy i regionie.

Członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Doprowadził do wznowienia przez IPN śledztwa w sprawie fordońskiej Doliny Śmierci. Jest autorem publikacji: Bitwa o Bydgoszcz 1945, Bydgoszcz wita Armię, Graudenz 1945 – ostatnie tchnienie, Bydgoska architektura militarna w latach 1772-1945. Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej w latach 1911-1945, Tajemnica Doliny Śmierci. Droga do prawdy, Artylerzysta Piłsudskiego. Wspomnienia gen. Jana Chmurowicza, Wojenne sekrety Bydgoszczy Jest również współautorem publikacji Bitwa o Bydgoszcz 1945, walki, wspomnienia, relacje; 16 Pułk Ułanów Wielkopolskich im. Gen. dyw. Gustawa Orlicz-Dreszera 1918-1939 oraz Świat odosobniony. Bydgoska służba penitencjarna w latach 1920-1939. Ponadto opublikował ponad 40 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie.

materiał: Krzysztof Drozdowski

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Stół z blatem szklanym + krzesła
Naczepa platforma
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Jadalnia / pokój dzienny
Pieczątki Colop
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)