Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

"Pomorskie tajemnice III Rzeszy". Spotkanie z Krzysztofem Drozdowskim

W piątek, 6 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w # Bydgoszczy przy Starym Rynku 24 odbędzie się prezentacja książki pt. "Pomorskie tajemnice III Rzeszy" autorstwa Krzysztofa Drozdowskiego.

Publikacja omawia mało znane historie związane z okresem drugiej wojny światowej, które wydarzyły się na terenie takich miasta jak Bydgoszcz, Gdańsk, Nakło nad Notecią, Świecie, Grudziądz i wiele pomniejszych miejscowości, które były areną niezwykłych wydarzeń bądź mają bliski związek z niemieckimi konstruktorami cudownej broni Hitlera tzw. Wunderwaffe.

Książka  składa się z 23 rozdziałów, z których każdy opowiada inną historię.

Fragment z okładki:

"To co ukryte i niezbadane zawsze rozbudza wyobraźnię i chęć poznania. Tak jest również z historią II wojny światowej, która do dnia dzisiejszego kryje jeszcze wiele tajemnic. Niemal w każdym rejonie naszego kraju natrafić można na niewyjaśnione historie związane z tajnymi eksperymentami, niezbadanymi podziemiami czy też ukrytymi skarbami. Nie inaczej jest na Pomorzu, które jest pełne tajemnych historii. Nie wiele osób wie, że SS-Gruppenfűhrer Hans Kammler mieszkał w Bydgoszczy, jeden z najsłynniejszych projektantów samolotów Kurt Tank mieszkał w Nakle nad Notecią, a twórca rakiety V2 Wernher von Braun urodził się we Wyrzysku. A to tylko kilka ciekawostek związanych z tym regionem.  W książce znajdziecie historie o ukrytym złocie, tajnych broniach tzw. Wunderwaffe, które miały odmienić los wojny, zbrodniczych eksperymentach i wielu innych rzeczach których historia nie miała ujrzeć światła dziennego". 

Krzysztof Drozdowski - urodził się 15.03.1985 roku w Bydgoszczy. Historyk, społecznik, działacz na rzecz podniesienia świadomości historycznej w Bydgoszczy i regionie.

Członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Doprowadził do wznowienia przez IPN śledztwa w sprawie fordońskiej Doliny Śmierci. Jest autorem publikacji: Bitwa o Bydgoszcz 1945, Bydgoszcz wita Armię, Graudenz 1945 – ostatnie tchnienie, Bydgoska architektura militarna w latach 1772-1945. Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej w latach 1911-1945, Tajemnica Doliny Śmierci. Droga do prawdy, Artylerzysta Piłsudskiego. Wspomnienia gen. Jana Chmurowicza, Wojenne sekrety Bydgoszczy Jest również współautorem publikacji Bitwa o Bydgoszcz 1945, walki, wspomnienia, relacje; 16 Pułk Ułanów Wielkopolskich im. Gen. dyw. Gustawa Orlicz-Dreszera 1918-1939 oraz Świat odosobniony. Bydgoska służba penitencjarna w latach 1920-1939. Ponadto opublikował ponad 40 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie.

materiał: Krzysztof Drozdowski

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Drobne naprawy
Meble młodzieżowe systemowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)